Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Jak przebiega renowacja murów miejskich?

Trwa rewitalizacja murów obronnych znajdujących się przy placu Niepodległości oraz przylegających do nich schodów prowadzących w kierunku ul. Łaziennej-Mokrej. Magistrat poinformował o postępie prac.

– Obecnie odnawiany jest kamienno-ceglany wątek muru. Usunięte zostały już niepoprawne uzupełnienia oraz stare przemurowania. Trwa wymiana części licówki oraz renowacja spoin – informują urzędnicy z Biura Inwestycji i Remontów. – Dodatkowo w ramach inwestycji schody betonowe zostaną zamienione na stopnie z bloków granitowych, wykonany zostanie remont poręczy stalowej oraz balustrady wraz z rekonstrukcją brakujących i odłamanych metalowych elementów. – mówią.

Remont konserwatorski przechodzi część murów obronnych należących do miasta oraz schody prowadzące w kierunku ul. Łaziennej-Mokrej. Niewielki fragment, którego nie objęto remontem, należy do klasztoru oo. Jezuitów.

– Na realizację inwestycji prac pozyskaliśmy 72 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wystarczy to jedynie na pokrycie niewielkiej części wydatków, gdyż całkowity koszt inwestycji, wynikający z przetargu, to blisko pół miliona złotych (480 tys. zł). Pozostałą część stanowią pieniądze z budżetu miasta. – dodają przedstawiciele urzędu.

Odrestaurowanie murów obronnych jest uzupełnieniem zakończonej niedawno kompleksowej modernizacji placu Niepodległości. W ramach tych prac nie tylko całkowicie odmieniono wizerunek całego skweru, ale także zamontowano specjalną iluminację oświetlającą zabytkowe mury.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!