Piotrków TrybunalskiWydarzenia

ITD kontrolowało autobusy

Inspektorzy ITD z Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi przeprowadzili na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego szczegółowe kontrole autobusów pod kątem ich stanu technicznego. Dzięki uprzejmości kolegów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu, do Piotrkowa przyjechała Mobilna Linia Diagnostyczna, która umożliwiła inspektorom przeprowadzenie dokładnego badania stanu technicznego każdego z zatrzymanych pojazdów.

Działania miały na celu szczegółową kontrolę stanu technicznego pojazdów na specjalistycznym sprzęcie pozwalającym na dokładną diagnozę podzespołów pojazdu, takich jak układ hamulcowy i kierowniczy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo przewożonych pasażerów i innych uczestników ruchu.

Przy wydatnej pomocy 2 inspektorów z sąsiedniego województwa, którzy obsługiwali ruchomą linię diagnostyczną, inspektorzy poddali sprawdzeniu: 13 autobusów wykonujących na co dzień regularne przewozy osób na liniach regularnych, w tym 7 autobusów, które przewożą osoby w ramach komunikacji miejskiej. Intuicja nie zawiodła inspektorów, ponieważ zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych z 13 kontrolowanych autobusów, w tym 3 dowody rejestracyjne z 7 autobusów komunikacji miejskiej.

Stwierdzone nieprawidłowości dotyczyły najczęściej: usterek układu hamulcowego, tj. zbyt niskich wartości sił hamowania oraz zbyt dużych różnic tych sił na kołach tej samej osi, usterek układu kierowniczego, tj. luzów końcówek drążków kierowniczych, usterek układu zawieszenia, tj. znacznych luzów w jego elementach, usterek oświetlenia, a także w jednym z autobusów była uszkodzona szyba czołowa w polu widzenia kierowcy.
Działania o podobnym charakterze ze względu na niepokojące wyniki ostatnich kontroli będą kontynuowane.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!