Inwestycyjne przemeblowanie

Views: 319

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Tuż przy zjeździe na trasę A1 ma stanąć nowy kompleks handlowy. Miasto podpisało z inwestorami porozumienie dotyczące przebudowy infrastruktury drogowej w tym rejonie.

Park handlowy Castorama i Agata Meble powstaną po południowej stronie al. gen. W. Sikorskiego, pomiędzy trasą A1 a ulicą Dworską. Kompleks zajmie obszar blisko 6 hektarów, a prace znajdzie tam do 250 osób.

Prywatni inwestorzy nie tylko wybudują kompleks, zobowiązali się także do współfinansowania przebudowy układu drogowego w tym rejonie, aby móc zrealizować inwestycję. W magistracie podpisano porozumienie pomiędzy Urzędem Miasta a inwestorami.

Zgodnie z jego zapisami, inwestorzy zobowiązują się do przebudowy al. Sikorskiego, na odcinku od ul. Zawodzie do skrzyżowania z ul. Dworską wraz z budową ronda na wysokości skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Zobowiązali się również do budowy drogi po południowej stronie al. Sikorskiego, łączącej rondo z parkiem handlowym. Nakłady finansowe inwestorów mogą sięgnąć nawet 3 mln złotych netto. Termin prac drogowych będzie uzależniony od rozpoczęcia budowy.

Nie znamy jeszcze daty rozpoczęcia budowy obiektów Castoramy i Agata Meble. Kolejnym krokiem ku ich budowie będzie uchwalenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania. Projekt uchwały pod głosowanie Rady Miasta ma być przedłożony w pierwszym półroczu 2018 roku.

Rozmowy z przedstawicielami inwestora Urząd Miasta prowadzi od 2016 roku.

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *