SportWydarzenia

Inauguracja Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Gorzkowicach

W hali sportowej szkoły podstawowej w Gorzkowicach zainaugurowano zajęcia Mobilnej Akademii Młodych Orłów w województwie łódzkim. Pierwsze spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród społeczności piłkarskiej. Uczestników szkolenia przywitali: wójt gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk oraz prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim, Stanisław Sipa.

Mobilne AMO to kolejny ogólnopolski projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego celem jest docierania do wszystkich regionów, w których trenerzy potrzebują wsparcia, a zdolni zawodnicy mądrego pokierowania ich rozwojem piłkarskim. Głównym zadaniem projektu jest wyselekcjonowanie najzdolniejszych oraz wyróżniających się młodych piłkarzy, co w przyszłości może przełożyć się na sukcesy seniorów w rywalizacji klubowej oraz reprezentacji Polski.

W województwie łódzkim za realizację projektu odpowiadają trenerzy: Rafał Poznański i Sławomir Kraska. Prowadzone przez nich zajęcia są skierowane do najlepszych zawodników (chłopców i dziewczynek) w kategoriach: orlik (10-11 lat) i młodzik (12-13 lat). Przynajmniej raz na dwa miesiące Mobilna AMO będzie w każdym powiecie naszego regionu.

Kierownictwo OZPN w Piotrkowie Trybunalskim z ogromnym zadowoleniem przyjęło fakt, iż inauguracja tak ważnego przedsięwzięcia jakim jest Mobilna Akademia Młodych Orłów w województwie łódzkim miała miejsce na terenie Okręgu piotrkowskiego. Należy podkreślić, iż Gorzkowice nie zostały wybrane przez przypadek. W tej gminie praca z młodzieżą od lat wygląda wręcz modelowo, czego dowodem są występy wychowanków miejscowego GUKS w klubach z wyższych klas rozgrywkowych. Dodatkowo samorząd gminy Gorzkowice, na czele z wójtem, doskonale rozumie potrzeby sportu i zawsze w sposób wymierny wspiera rozwój piłki nożnej na terenie gminy.

Kolejne zajęcia Mobilnej AMO odbędą się m. in. na obiektach sportowych IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Broniewskiego 5 w dniu 7.05.2018r. o godz. 16.00 – czytamy w komunikacie OZPN.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!