KulturaWydarzenia

I Festiwal Sztuki Muzycznej

Od 17 do 28 sierpnia, Centrum idei „Ku Demokracji” będzie organizatorem I Festiwalu Sztuki Muzycznej. W ramach Festiwalu zostaną zorganizowane trzy koncerty i tygodniowe warsztaty operowe. W warsztatach weźmie udział 14 śpiewaków operowych m.in. z Chin, Izraela, Bułgarii, Rosji, Ukrainy i z Polski. Będą one prowadzone przez światowej sławy bułgarskiego tenora Kaludi Kaludova.

Jak zapowiadają organizatorzy, koncerty są skierowane do szerokiej publiczności i odbędą się na Dziedzińcu CiKD.

„Muzyczne przeboje filmowe” zaśpiewa piotrkowianin, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, Radosław Blonka (baryton) a towarzyszyć mu będzie troje muzyków grających na fortepianie, skrzypcach i klarnecie. Na koncert zapraszamy w sobotę 17 sierpnia o godz. 19:00.

Maestro Kaludi Kaludov (tenor), goszczący na najsłynniejszych scenach świata w specjalnym koncercie festiwalowym wystąpi u nas w sobotę 24 sierpnia o godz. 19:00.

W „Muzyczną podróż po świecie musicali i filmów” zabierze nas piotrkowianka Anna Lasota (sopran), obsadzana w pierwszoplanowych partiach oper, operetek i musicali, występująca w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Ten koncert odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia o godz. 17:30.

Szczegóły na plakatach i stronach internetowych. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x