SulejówWydarzenia

Hotel Podklasztorze zainwestuje 10 milionów w rozbudowę obiektu [VIDEO]

To będzie największe i najlepsza SPA w całym województwie. Hotel Podklasztorze należący do sieci Best Western, rozpoczyna projekt unijny, obejmujący modernizację i przebudowę basenu, Strefy Wellness i Spa, a także poddasza obiektu, w którym znajdą się: siłownia, sala zabaw dla dzieci oraz biura hotelu i sala konferencyjna. Hotel przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych.

– Naszym celem jest stworzenie nowoczesnego kompleksu basenowego z wydzieloną strefą dla dzieci, jacuzzi, basenem floatingowym, tężnią solankową oraz sześcioma gabinetami Spa i wieloma innymi atrakcjami dla naszych gości. Spa opartym na starodawnych recepturach, ziołolecznictwie i miodoterapii – powiedział Radosław Groblewski, dyrektor hotelu.

 

Strefę SPA zaprojektowało biuro C13 Architektura Stosowana. – To będzie nowa jakość, nowe i innowacyjne funkcje tego miejsca. Jeśli wszystko będzie zrealizowane z projektem, to obiekt zyska bardzo dużo – powiedział w rozmowie z nami architekt Michał Otomański.

 

Podczas prezentacji projektu, obecni byli przedstawiciele piotrkowskiego starostwa. Ireneusz Czerwiński, sekretarz powiatu powiedział, że projekt bardzo mu się podoba. – Po tym jak funkcjonują oba obiekty, w Piotrkowie i tu w Sulejowie, nie spodziewałem się, że będzie inaczej niż podniesienie klasy tego obiektu. Urządzenie SPA i strefy rozrywki, wpisuje się w trendy, które są już zauważalne w najlepszych obiektach. Jestem przekonany, że będzie to jeden z ciekawszych hoteli w regionie. Co ciekawe, w SPA wykorzystywany będzie miód, a przecież miodem stał będzie powiat piotrkowski. Widać, że wdrażane przez nas inkubatory pszczelarskie, to doskonały pomysł. Mam nadzieję, że produkty, które będą tam powstawać, znajdą zbycie w tym hotelu – powiedział Ireneusz Czerwiński.

Zadowolona z rozwoju hotelu jest także Dorota Jankowska, wiceburmistrz Sulejowa. – W mojej ocenie, to projekt, który nie będzie determinował rozwoju jedynie samego hotelu, ale i całego otoczenia. Zwiększa się baza noclegowa i atrakcyjność miejsca. Widać, że nasze cele są spójne. – powiedziała Dorota Jankowska.

Pierwsze prace już się zaczęły. Od grudnia hotel dla gości będzie zamknięty. Prace potrwać mają trzy, do czterech miesięcy. Wartość całego zadania to blisko 10 milionów złotych. Około 4 milionów złotych pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

 

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kris
Kris
24 sierpnia, 2018 14:30

Aaaaaale będzie fajne miejsce 🙂

xDft
xDft
24 sierpnia, 2018 19:40

Klimię by lepiej w hotelu zainstalowali a nie baseny nowe.

bywalec
bywalec
25 sierpnia, 2018 07:27

Wcześniej należy zlikwidować smród zatęchlizny.

Kacper
Kacper
26 sierpnia, 2018 20:32

Kilkakrotnie byłem tam i nie poczułem żadnej ,,zatęchlizny’’

Powiązane artykuły

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x