Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Grzybki halucynogenne, LSD, tabletki ecstasy i 2 kg konopi indyjskich w rękach policji

To kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową. Piotrkowscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, zabezpieczyli ponad 2 kilogramy suszu roślinnego, 127 grzybków halucynogennych, listki LSD, blisko 14 gramów MDMA a także 3 szafy przystosowane do uprawy marihuany. Trzej mężczyźni podejrzani o narkotykowy proceder zatrzymani przez policjantów usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z wydziału kryminalnego piotrkowskiej policji, pojawili się w jednym z mieszkań na terenie miasta. Wizytę poprzedziła wcześniejsza obserwacja a dokładne rozpoznanie wskazywało na to, że mieszkający tam mężczyzna może mieć związek z obrotem narkotykami. Drzwi do mieszkania otworzyła matka podejrzewanego. Wytypowany przez policjantów mężczyzna, nie spodziewając się wizyty stróżów prawa, spał w swoim pokoju. Po wejściu do pomieszczenia policjanci wyczuli charakterystyczną woń marihuany a dźwięk pracujących wiatraków dobiegający ze stojących w nim szaf świadczył o podejrzeniu, że kryją one w sobie coś innego niż ubrania. Po ich otwarciu policjanci zobaczyli 11 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, wiatraki, oświetlenie, termometry oraz inne urządzenia wykorzystywane do nielegalnej uprawy.

W tym samym pokoju policjanci zabezpieczyli torby z suszem roślinnym, którego wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany. Do laboratorium kryminalistycznego trafią też zabezpieczone przez policję środki odurzające, między innymi grzybki halucynogenne, 10 sztuk listków LSD, substancje psychotropowe tak zwane MDMA, w formie tabletek, kryształków i proszku i wreszcie nasiona konopi indyjskich różnych odmian.

19-letni piotrkowianin został zatrzymany. Policjanci dalej zbierali materiały operacyjne i jeszcze tego samego dnia pojechali do mieszkania 18-latka, podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Na klatce schodowej zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę. Okazało się, że wyszedł właśnie od swojego kompana, którym interesowali się policjanci. Czujni funkcjonariusze znaleźli przy nim torebkę z suszem roślinnym. 18-latek został zatrzymany. To samo spotkało 19-latka, u którego w piwnicy policjanci zabezpieczyli środki odurzające, wagę elektroniczną, na poczet przyszłych kar zabezpieczyli też kilkanaście tysięcy złotych, które pochodziły z narkotykowych przestępstw.

Następnego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy przeciwko narkomani. Dwóch 19-latków odpowie za uprawę konopi indyjskich, usłyszeli też zarzut przygotowywania do wprowadzenia do obrotu środków odurzających. Za te przestępstwa każdemu z nich grozi nawet do 12 lat więzienia. 18-latek usłyszał oprócz zarzutu posiadania środków odurzających, zarzut handlu środkami odurzającymi, w tym także osobom małoletnim, za co grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec całej trójki tymczasowy areszt.

Mat: KMP

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x