GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Grabica: Termomodernizacja zakończona

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej tj. Szkoły Podstawowej w Boryszowie oraz Urzędu Gminy w Grabicy.

W obiektach przeprowadzono zarówno prace termomodernizacyjne, jak i około budowlane. Zakres wykonanych zadań obejmował m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych, stropów oraz wykonanie elewacji, orynnowania i instalacji odgromowej. Dodatkowo w Szkole wymieniono stolarkę okienną, a w budynku Urzędu drzwi. Ponadto zmodernizowano system ogrzewania w obu obiektach, który polegał na zmianie sposobu zasilania z instalacji olejowej na gruntowe pompy ciepła.

– Najważniejsze korzyści tych inwestycji to przede wszystkim znaczna poprawa efektywności energetycznej, co powinno przełożyć się na znaczne oszczędności w funkcjonowaniu obu budynków oraz zmniejszenie emisji CO2 do powietrza. Ponadto oba budynki zdecydowanie zyskały na wartości estetycznej. Warto wspomnieć, iż w nowym budżecie Gminy Grabica na 2021 rok zostaną przeznaczone środki na montaż instalacji fotowoltaicznych na budynku Urzędu oraz Szkoły w Boryszowie – informuje wójt Krzysztof Kuliński.

Środki na inwestycje pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w kwocie niemal 1,9 mln. dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 500.000 zł oraz środków z budżetu Gminy Grabica. Całkowita wartość projektu wyniosła 2.554.585,41 zł.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!