GorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Gorzkowickie inwestycje wodociągowe

Covid drenuje nie tylko zdrowie Polaków ale i kieszenie. W całym kraju widać spadek w finansach publicznych. Gmina Gorzkowice nie zwalnia jednak tempa, i stara się radzić sobie jak najlepiej. Aktualnie w Gminie realizowane są inwestycje drogowe, kanalizacyjne a także budowlane.

– W tym roku na terenie naszej gminy sporo się dzieje. Za nami budowa odcinka sieci wodociągowej w obrębie Gorzkowice – Plucice. To wodociąg długości blisko ćwierć kilometra wraz z hydrantami pożarowymi i rurą osłonową. To była trudna inwestycja, bowiem trzeba było wykonać przewiert pod torami kolejowymi. Ten odcinek dla naszej gminy ma znaczenie strategiczne, bowiem zapewnia on ciągłość dostaw wody w przypadku awarii jednego z ujęć – mówi w rozmowie z nami Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Gorzkowice. – Ponadto wybudowaliśmy   wodociąg w Sobakówku o długości blisko 60 metrów. Przedsięwzięcie inwestycyjne miało na celu usunięcie kolizji z innymi elementami zagospodarowani terenu – dodał wójt.

Ponadto trawa budowa odcinka sieci wodociągowej przy ul. Łąkowej. – Do wykonania jest odcinek o długości ok 200 metrów. W przyszłości planujemy budowę odcinka sieci wodociągowej w m. Krosno i w Kolonii Gorzędów. – dodał A.Włodarczyk.

Warto dodać, że wójt spotkał się także z przedstawicielami dużej sieci handlowej, którzy planują wybudować w Gorzkowicach swój sklep.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!