GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Gorzkowice: Spotkanie wójta z ratownikami medycznymi

Wójt gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk i przewodnicząca Rady Gminy Gorzkowice Aneta Karbowiak spotkali się z ratownikami medycznymi ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzkowicach.

Od 1 września 2020r. zadania państwowego ratownictwa medycznego na obszarze powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego są realizowane przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi. W chwili obecnej na podstacji w Gorzkowicach pracuje 9 ratowników medycznych. Obsady dyżurowe są dwu lub trzyosobowe.

Stacja w Gorzkowicach od grudnia ubiegłego roku wzbogaciła się o nowy żółty ambulans. Barwy pojazdu są zgodne z najnowszymi wytycznymi mówiącymi o ujednoliceniu kolorystyki wszystkich ambulansów pogotowia ratunkowego na terenie całego kraju do 2028r.

Wójt gminy wraz z przewodniczącą Rady Gminy obejrzeli nowy nabytek pogotowia. Mirosław Krasoń – ratownik medyczny omówił wyposażenie samochodu, w skład którego wchodzą: nosze, defibrylator (wykonanie defibrylacji, kardiowersji, zapisu ekg i możliwość jego transmisji do pracowni hemodynamiki w podejrzeniu zawału mięśnia sercowego, monitorowania saturacji, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi), respirator (prowadzenie oddechu zastępczego u pacjenta lub konieczność jego wspomagania), urządzenie do masażu klatki piersiowej – wykorzystywane w zatrzymaniu krążenia oraz inny drobny sprzęt i leki.

– Działalność ratownictwa medycznego to szlachetna misja, która wiąże się z odwagą i dbałością o najwyższe standardy wykonywania tego trudnego zawodu. Ratownicy każdego dnia pomagają chorym, poszkodowanym w wypadkach, ratują ludzkie życie. Zawsze są pierwsi na miejscu zdarzenia i odgrywają najważniejszą rolę w momencie, gdy zdrowie lub życie jest zagrożone. To ogromna odpowiedzialność, dlatego praca ratowników medycznych to nie tylko wiedza, doświadczenie i umiejętność profesjonalnego zachowania nawet w ekstremalnych warunkach, ale również ogromne zaangażowanie i serce – powiedział wójt Alojzy Włodarczyk po spotkaniu z medykami.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!