GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Gorzkowice: Spotkanie w sprawie naprawy rowów melioracyjnych

W gorzkowickim Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji melioracyjnej przy drogach powiatowych na terenie gminy. Po krótkiej dyskusji na temat bieżących spraw, uczestnicy spotkania dokonali wizji lokalnej przy poszczególnych drogach.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy wójta Alojzego Włodarczyka oraz Członka Zarządu Powiatu Piotrkowskiego Oskara Kulińskiego.

Ten temat jest dla nas bardzo ważny. Niewiele osób wie, że dotujemy gorzkowicką spółkę wodną kwotą 10 tysięcy złotych rocznie na naprawy i remonty rowów melioracyjnych na terenie gminy. Ważne są także wysokości składek wpłacanych przez samych rolników. Im one wyższe, tym wyższa dotacja z środków zewnętrznych – mówi w rozmowie z nami wójt Alojzy Włodarczyk i dodaje: – W tym miejscu należy wspomnieć o współpracy ze Związkiem Spółek Wodnych z siedzibą w Gomulinie. Od wielu lat nasza współpraca układa się doskonale za co serdecznie dziękuję. Związek pomaga nam w najtrudniejszych pracach, bowiem dysponują fachową wiedzą oraz odpowiednim sprzętem którego gmina nie posiada – dodaje wójt.

Priorytetem podczas środowego spotkania była sytuacja hydrologiczna na drodze powiatowej w miejscowości Kolonia Żuchowice, która jest drogą o znaczeniu strategicznym dla powiatu piotrkowskiego i wymaga pilnych prac melioracyjnych. Jednak pozwoliłem sobie naszych gości zabrać także do Gorzkowiczek i Plucic. Sytuacja tam jest bardzo skomplikowana, jednak podczas wizyty wywiązały się pewne pomysły, dlatego w porozumieniu z Gminą Gorzkowice będziemy dążyć do ich realizacji dla dobra naszych mieszkańców, których od lat trapią przez to problemy – mówi Oskar Kiliński.

W spotkaniu ponadto uczestniczyli: zastępca wójta Karol Strojecki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Zbigniew Starosta, Prezes Gminnej Spółki Wodnej Zbigniew Nowak oraz Pan Mariusz Stobiecki z ZDP w Piotrkowie Trybunalskim.

1 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!