GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Gorzkowice: obchody święta 3 Maja połączone z Gminnym Dniem Strażaka

W Gorzkowicach połączono obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka.

Obchody święta 3 Maja rozpoczęły się od przemarszu pocztów sztandarowych kombatantów, górników, radnych, dzieci i młodzieży szkolnej, Młodzieżowej Rady Gminy, członków Zespołu Pieśni i Tańca Gorzkowice, mieszkańców gminy, a także władz samorządowych.

Wójt Alojzy Włodarczyk i Przewodnicząca Rady Gminy Aneta Karbowiak złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikami na gorzkowickim Rynku. Kwiaty w imieniu samorządu powiatowego składał radny powiatowy Oskar Kuliński. Przy pomnikach honorową wartę pełnili harcerze z 54. Drużyny Harcerskiej z Gorzkowic WICHER.

Tuż po zakończeniu mszy w intencji Ojczyzny, wszyscy goście wraz z druhami udali się na plac przy OSP Bujniczki, gdzie odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Na ręce prezesa OSP przekazano nowy sztandar, ufundowany przez sponsora druha naczelnika Emila Smugę. W uroczystości uczestniczył wójt Alojzy Włodarczyk, zastępca komendanta PSP w Piotrkowie Trybunalskim st. bryg. Jan Mielczarek, prezes ZG OSP druh Rafał Zawisza, komendant gminny druh Zbigniew Owczarek oraz wszystkie zastępy OSP z terenu gminy.

Po uroczystości wszyscy udali się na tradycyjną grochówkę, przygotowaną przez druhów z OSP Bujniczki i KGW „Niezapominajki” z Bujniczek.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!