GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Gorzkowice namawiają do OZE

Wójt Gminy Gorzkowice informuje o możliwości ubiegania się mieszkańców gminy Gorzkowice o dofinansowanie w ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Gorzkowice – edycja II”, na realizację którego gmina będzie starać się o pozyskanie wsparcia finansowego w ramach Funduszy Europejskich dla Łódzkiego na lata 2021-2027.

Projekt obejmuje zakup i montaż instalacji urządzeń OZE do produkcji energii elektrycznej lub cieplnej na potrzeby gospodarstw domowych:
1. pomp ciepła
2. instalacji fotowoltaicznych
3 magazynów energii

Przewidywane dofinansowanie wyniesie maksymalnie do 95% kosztów kwalifikowanych.

Mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie, gorzkowiccy urzędnicy proszę o złożenie w Urzędzie Gminy Gorzkowice prawidłowo wypełnionej deklaracji w nieprzekraczalnym terminie do 11 sierpnia 2023 do godziny 14:00. Do deklaracji należy załączyć kserokopię ostatniej faktury za prąd.

Wszelkie informacje na temat projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy Gorzkowice pok. 18 oraz pod nr telefonu 44 6818-006 wew. 27.

Moce instalacji będą dobierane zgodnie z potrzebami energetycznymi budynków wynikającymi bezpośrednio ze złożonych deklaracji.

Zgłoszenie udziału w projekcie nie jest tożsame z zakwalifikowaniem do projektu. Gmina zastrzega sobie prawo do odrzucenia deklaracji w przypadku wątpliwości w zakresie prawdziwości/rzetelności podanych danych.

W przypadku dużej liczby osób chętnych do udziału w projekcie odbędzie się losowanie, a pierwszeństwo będą miały osoby, które nie korzystały z wcześniejszych dofinansowań.

Deklaracje mieszkańców, którzy posiadają zaległości z tytułu opłat na rzecz gminy Gorzkowice będą odrzucane.

Zgłoszenie udziału w projekcie nie jest tożsame z montażem instalacji. Na podstawie zgłoszeń gmina opracuje wniosek o dofinansowanie projektu, który w przypadku otrzymania wsparcia zostanie skierowany do realizacji.

Projekt realizowany będzie w przypadku otrzymania dofinansowania na jego realizację ze środków FELD 2021-2027 i podpisania umowy o dofinansowanie.

Do pobrania: Deklaracja

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!