GorzkowiceWydarzenia

Gorzkowice: Będzie wiadukt nad torami?

PKP Polskie Linie Kolejowe skłonne są współfinansować budowę wiaduktu nad torami kolejowymi w Gorzkowicach wzdłuż ulicy Przedborskiej. W tej sprawie z prezesem spółki kolejowej spotkał się poseł Grzegorz Lorek.

Ile czasu i nerwów każdego dnia tracą mieszkańcy Gorzkowic (ale i nie tylko) na przejeździe kolejowym to wiedzą chyba tylko oni sami. Fakt jest taki, że przejazd w ciągu dnia zamykany jest wiele razy i szczególnie uciążliwe jest to w czasie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Jest jednak rozwiązanie tego kłopotu – chodzi o budowę wiaduktu. To dość kosztowna inwestycja, jednak PKP PLK zapowiada współfinansowanie budowy. – To jest możliwe i chyba wydaje się być konieczne, bowiem jak zapewnia prezes PLKi, na linii kolejowej nr 1, czyli tak zwanej „wiedence” planowane jest zwiększanie ruchu kolejowego, zwłaszcza pociągów towarowych. Przejazd zarówno przez Gorzkowice, czy Piotrków będzie coraz bardziej utrudniony. Polskie Linie Kolejowe zapewniają współfinansowanie inwestycji. Jej koszt to około 15 milionów złotych. 60% tej kwoty, czyli około 8 milionów złotych mogłoby przekazać PKP PLK, i po 3,5 miliona złotych gmina Gorzkowice oraz starostwo powiatowe – mówi poseł Grzegorz Lorek.

Pytamy zatem w Urzędzie Gminy Gorzkowice, czy możliwy jest scenariusz przedstawiony przez PKP PLK. – Nikt nie musi nas przekonywać do słuszności tego pomysłu. My także mamy samochody i sami wielokrotnie w ciągu dnia przejeżdżamy przez tory. Wiemy jak czasem jest to trudne. Także mieszkańcy gminy zgłaszają nam problemy z przejazdem kolejowym. Nie mamy jednak na to wpływu. W budżecie niestety nie znajdziemy takiej sumy o której mówi PKP PLK. Cieszymy się że spółka oferuje współfinansowanie, jednak naszym zdaniem powinno ono być na znacznie większym poziomie – mówi w rozmowie z nami Iwona Kadir, sekretarz Gminy.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!