GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Gminne ”Święto kiszenia kapusty” w Łazach Dużych – ZDJĘCIA

Stowarzyszenie Gospodyń Gminy Rozprza zorganizowało XIII Gminne ”Święto kiszenia kapusty”. Gospodarzem spotkania była jednostka OSP w Łazach Dużych oraz tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Patronem wydarzenia był burmistrz Rozprzy.

– Cykliczne spotkania mają na celu kultywowanie i podtrzymywanie tradycji lokalnych takich jak, kiszenie kapusty, które kiedyś było ważnym, a wręcz rytualnym wydarzeniem w życiu społeczności wiejskiej – mówią organizatorzy spotkania.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia, które wystawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Straszowie, ukazującego tradycyjne kiszenie kapusty.

Konkurs przeprowadzony w sobotni wieczór był formą zabawy, ale z dużym zaangażowaniem poszczególnych osób, dlatego też każde KGW uczestniczące w spotkaniu, zostało wyróżnione za jakości poszatkowanej kapusty i przygotowane stroje związane z kapustą.

Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Rozprzy starostę piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka, sekretarz gminy Annę Kaźmierczak oraz Stowarzyszenie Gospodyń Gminy Rozprza.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!