RozprzaWydarzenia

Gmina Rozprza inwestuje w drogi

Zakończyła się budowa drogi łączącej miejscowości: Stara Wieś, Nowa Wieś oraz Białocin. To kolejna po budowie drogi w Ignacowie, ulicy Lazurowej w Milejowie oraz ulicy Leśnej w Rozprzy inwestycja w infrastrukturę drogową w gminie w tym roku. W planach są również kolejne remonty oraz budowy dróg gminnych, m.in. ulicy Topolowej w Niechcicach.

Na budowę drogi pomiędzy Starą Wsią a Białocinem, samorządowi gminy udało się pozyskać dofinansowanie ze środków ministerialnych w wysokości 1.309.500 zł. Łączny koszt budowy blisko 3,5 kilometra drogi wyniósł ponad 1,5 miliona złotych. Warto przypomnieć, że Gmina Rozprza, jako jedna z dwóch w Powiecie Piotrkowskim otrzymała dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

W ramach inwestycji wykonana została jezdnia asfaltowa o szerokości 5 metrów wraz z poboczami, wykonano zatokę postojową przy szkole podstawowej w Nowej Wsi, wyregulowano przydrożne rowy, przebudowano zjazdy do posesji, oraz wykonano utwardzenia przy kapliczce i przystanku autobusowym. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zamontowano również progi zwalniające przy szkole podstawowej oraz wykonano pasy akustyczne. Warto zaznaczyć, że wykonawca robót ukończył inwestycję miesiąc przed planowanym terminem.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!