GrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Gmina Grabica: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej

Na terenie Gminy Grabica obecnie trwają prace związane z termomodernizacją budników użyteczności publicznej tj. Szkoły Podstawowej w Boryszowie oraz Urzędu Gminy w Grabicy.

Przypomnijmy, w sierpniu wójt Krzysztof Kuliński podpisał umowę dotyczącą dofinansowania projektu. Na jej mocy przyznano Gminie dotację ze środków Unii Europejskiej (EFRR) w łącznej kwocie nieprzekraczającej 2.283.077,61 zł, co stanowi 85 % wydatków kwalifikowanych projektu.

– Roboty postępują systematycznie, osobno dla każdego budynku. Obecnie w budynku Urzędu prace koncentrują się na wykonywaniu dociepleń ścian zewnętrznych wraz z elewacją i izolacją fundamentów oraz wymianą elementów instalacji centralnego ogrzewania. Równocześnie trwają prace w Szkole Podstawowej w Boryszowie – mówi wójt Krzysztof Kuliński. – Termomodernizacja budynków przyniesie znaczną poprawę efektywności energetycznej, co powinno przełożyć się na znaczne oszczędności w funkcjonowaniu obu budynków. Ponadto zdecydowanie zyskują one na wartości estetycznej, a sposób ich ogrzewania będzie mniej uciążliwy dla środowiska – dodaje wójt.

Gmina Grabica ciągle się rozwija, korzysta z dofinansowań oraz programów, po to by poprawić jakość życia swoich mieszkańców. Oba zadania są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!