Fot. UG Czarnocin

Gmina Czarnocin i gmina Będków rozpoczynają współpracę

Views: 313

W Urzędzie Gminy w Będkowie odbyło się spotkanie robocze wójta gminy Będków Dariusza Misztala i wójta gminy Czarnocin Romana Miksy. Włodarze sąsiednich samorządów rozmawiali o tematach, w zakresie których współpraca pomiędzy obydwoma gminami mogłaby przynieść pozytywne efekty.

Podjęto rozmowy m.in. dotyczące naprawy odcinka drogi powiatowej 1506E Zamość – Kolonia Będków, organizacji wspólnych uroczystości 6 czerwca kolejnej rocznicy wysadzenia mostu na rzece Wolbórce oraz wspólnych działań w zakresie stworzenia muzeum Stanisława Władysława Reymonta w Prażkach.

– Bardzo się cieszę, że już na początku tej kadencji nawiązujemy współpracę pomiędzy naszymi gminami, czego nie udało się zrealizować w latach ubiegłych. Nasze gminy są bardzo podobne pod względem wielkości, są typowo rolnicze, mamy wspólną historię dzięki Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej oraz Reymontowi, który pisząc „Chłopów”, opisywał właśnie te tereny, m.in. Prażki, Zamość, Rzepki. Jestem przekonany, że to spotkanie będzie owocowało i nawiążemy szeroką współpracę nie tylko w poruszonych tematach, ale w wielu innych działaniach – powiedział wójt Roman Miksa.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *