CzarnocinWydarzenia

Gmina Czarnocin i gmina Będków rozpoczynają współpracę

W Urzędzie Gminy w Będkowie odbyło się spotkanie robocze wójta gminy Będków Dariusza Misztala i wójta gminy Czarnocin Romana Miksy. Włodarze sąsiednich samorządów rozmawiali o tematach, w zakresie których współpraca pomiędzy obydwoma gminami mogłaby przynieść pozytywne efekty.

Podjęto rozmowy m.in. dotyczące naprawy odcinka drogi powiatowej 1506E Zamość – Kolonia Będków, organizacji wspólnych uroczystości 6 czerwca kolejnej rocznicy wysadzenia mostu na rzece Wolbórce oraz wspólnych działań w zakresie stworzenia muzeum Stanisława Władysława Reymonta w Prażkach.

– Bardzo się cieszę, że już na początku tej kadencji nawiązujemy współpracę pomiędzy naszymi gminami, czego nie udało się zrealizować w latach ubiegłych. Nasze gminy są bardzo podobne pod względem wielkości, są typowo rolnicze, mamy wspólną historię dzięki Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej oraz Reymontowi, który pisząc „Chłopów”, opisywał właśnie te tereny, m.in. Prażki, Zamość, Rzepki. Jestem przekonany, że to spotkanie będzie owocowało i nawiążemy szeroką współpracę nie tylko w poruszonych tematach, ale w wielu innych działaniach – powiedział wójt Roman Miksa.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
5 lipca, 2019 06:50

Rozbiór Gminy Bedkow – czas start!

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!