GorzkowiceWydarzenia

Gimnazjaliści z Gorzkowic zakończyli rok szkolny

To ostatni rocznik gimnazjalistów który kończy naukę. Po 20 latach, do lamusa odchodzi ten rodzaj szkoły. Dziś towarzyszyliśmy gimnazjalistom z Gorzkowic.

– To były fantastyczne 3 lata – mówi Ola, uczennica 3b. – Dobrze że już wakacje, dobrze także, że od września będzie niwa szkoła, ale będzie mi brakować znajomych. Na pewno będziemy za sobą tęsknić. Od nowego roku szkolnego będą uczęszczała do klasy mundurowej jednej ze szkół w Radomsku – dodaje była już gimnazjalistka. – Na pewno będę wspominać przyjaciół, nauczycieli, w ogóle całą swoja klasę – mówi kolejna Ola także z 3b. – Na wakacje nie mam jeszcze planów, ale na pewno nie będę się nudzić – dodała dziewczyna. Z kolei Kacprowi najbardziej będzie brakowało spotkań po lekcjach, a od września będzie chodził do szkoły na „Piomie”.

W uroczystościach wziął udział udział Alojzy Włodarczyk, wójt Gminy Gorzkowice który w swoim wystąpieniu powiedział między innymi: – Przed wami nowy etap życia. Z całego serca życzę wam jak najlepszych osiągnięć, wiele satysfakcji i wiele radości. W imieniu swoim, oraz władz samorządowych naszej gminy, życzę wam drodzy absolwenci wspaniałych i cudownych wakacji, dla was i waszych rodziców, oraz dla wszystkich nauczycieli i obsługi administracyjnej szkoły – powiedział Alojzy Włodarczyk. Ponadto wójt wręczył nagrody najzdolniejszym uczniom, a także laureatom konkursów.

A konkursów było sporo. Jeden z nich dotyczył 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a zorganizował go radny Rady Powiatu Oskar Kuliński. – Chyba dla wszystkich była ogromnym zaskoczeniem tak duża ilość zgłoszeń – powiedział O.Kuliński. – Bardzo duża frekwencja, dlatego patrzę na dyrektora Szkoły Podstawowej i mam nadzieję, że w przyszłym roku dla uczniów klas 8 gorzkowickiej podstawówki, wspólnie zorganizujemy kolejny konkurs – dodał radny. Podczas swojego wystąpienia, Oskar Kuliński cofnął się do czasów kiedy on sam kończył gimnazjum. – 16 lat temu, kiedy stałem w tym samym miejscu co wy, nie przypuszczałem, że kiedyś spotkamy się i będziemy niestety (!!!) kończyć ten gimnazjalny etap. Patrząc na was, myślę, że trzeba myśleć pozytywnie, dlatego chciałbym życzyć wam w imieniu swoim jak i Rady Powiatu, a także władz powiatu, abyście w nowej szkole rozwijali swoje skrzydła i spełniali marzenia, pamiętając jednocześnie o swoich korzeniach i naszej małej ojczyźnie – powiedział radny Kuliński

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x