SportWydarzeniaZapasy

Gala 20-lecia AKS

Atletyczny Klub Sportowy świętował dwudziestolecie istnienia podczas uroczystej gali, która odbyła się w sobotę w Piotrkowie Trybunalskim. Na jubileuszowej imprezie obecni byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych oraz Polskiego Związku Zapaśniczego a także trenerzy, zawodnicy i sponsorzy związani z piotrkowskim klubem.

Jednym z najważniejszych momentów było wręczenie medali upamiętniających okrągłą rocznicę powstania AKS. Wręczane przez przedstawicieli klubu osobom i instytucjom, które przez lata go wspierały. Wyróżnieni zostali m.in. Krzysztof Chojniak, Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Wiceprezydenci Andrzej Kacperek i Adam Karzewnik oraz przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński.

Lista działaczy, trenerów, zawodników i sponsorów, którzy otrzymali pamiątkowe krążki, była bardzo bogata. Znaleźli się na niej m.in. Jusup Abdusalomow, Mateusz Bernatek, Grzegorz Bielecki, Bogdan Daras, Angelika Dytrych, Magomedmurad Gadżijew, Paweł Grzybicki, Radosław Grzybicki, Zbigniew Haładaj, Michał Jaworski, Zdzisław Kolanek, Czesław Kwieciński, Sebastian Madej, Dariusz Nowak, Mariusz Pawłowski, Jan Roll, Karol Sala, Piotr Stępień, Dawid Szkodziński i Włodzimierz Zawadzki. Na ręce bliskich trafiły także medale przyznane Henrykowi Grabowieckiemu i Grzegorzowi Ludwigowi, trenerom, którzy zmarli w zeszłym roku.

– Być może niektórych może dziwić, dlaczego ta lista jest tak długa, ale właśnie to jest nasza siła: ludzie, wspólnota, wartości – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego. – Historia zapasów w Piotrkowie Trybunalskim liczy ponad pół wieku, a to oznacza dla nas wzięcie wielkiej odpowiedzialności za teraźniejszość i przyszłość. Dlatego koncentrujemy się na zachęcaniu dzieci do aktywności fizycznej, do treningów w naszym klubie, bycia jego częścią. Jednocześnie nie zapominamy o przeszłości, bo bez pielęgnowania fundamentów, każda budowla będzie niszczeć, a potem się zawali. Nasza na pewno nie – mówił prezes.

Swoje wyróżnienia wręczyli także przedstawiciele Urzędu Miasta i Polskiego Związku Zapaśniczego. W późniejszej części gali Atletyczny Klub Sportowy po raz kolejny wziął w udział w akcji mającej na celu pomoc potrzebującym. Tym razem na licytację przekazano sportowe pamiątki, m.in. zapaśniczy trykot podpisany przez gwiazdę klubu, Mateusza Bernatka. Zebrano kwotę 10 110 złotych, która zostanie przekazana na pomoc w leczeniu chorego na nowotwór trzyletniego Krystianka.

 

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x