Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

G.Lorek: Udało się pozyskać 2,5 miliona na remont Rakowskiej

Piotrków otrzyma niemal 2,5 miliona złotych na remont i przebudowę ulicy Rakowskiej od obwodnicy aż do węzła z drogą S8. Tę wiadomość przekazał podczas piątkowego briefingu poseł Grzegorz Lorek.

– Miło mi przekazać informację, że miasto Piotrków Trybunalski otrzyma z subwencji ogólnej około 2,5 miliona złotych na remont ulicy Rakowskiej. To około połowa tego co potrzebne jest do tego, by tę drogę wyremontować. Bardzo się cieszę, że w tak trudnym czasie udało się te pieniądze pozyskać. Dziękuję za współpracę władzom miasta oraz radnym i pracownikom magistratu, bo to z ich strony otrzymywałem potrzebne informacje, które mogłem przekazać w ministerstwie. Dzięki tej współpracy mamy sukces – powiedział poseł Grzegorz Lorek. – Chcę także dodać, że wszelkie dobre pomysły które służą naszemu miastu a także powiatowi piotrkowskiemu, będą przeze mnie wspierane, bo patrze na to jako na rozwój mojego regionu – dodał parlamentarzysta.

– To bardzo dobre wieści dla miasta – mówi Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów UM. – Wniosek do Ministra Infrastruktury złożyliśmy w lutym. Otrzymaliśmy informację, że pozytywnie przeszliśmy ocenę formalną i merytoryczną. Składając wniosek, w budżecie miasta mieliśmy mieć zagwarantowane finansowanie na poziomie 50%, i tak jest. Teraz jest dobry moment na ogłoszenie przetargu. Ceny spadają, bowiem ponownie mamy rynek inwestora. Dużo firm zgłasza się do przetargów, dlatego mamy szansę, za nieduże pieniądze ten remont wykonać – powiedziała M.Majczyna i dodała: – Sporo pieniędzy wkładamy w tak zwane remonty bieżące które niewiele dają, gdyż „łatanie” dziur pomaga tylko doraźnie. Zaklejamy dziurę w jednym miejscu, a kolejna wyrwa robi się kawałek dalej. Uznaliśmy więc, że jest sens zrobić gruntowny remont tej drogi, z zastosowaniem wzmocnienia w postaci specjalnej siatki i prawidłowym „wykonstruowaniem” poboczy, co przedłuży życie tej drogi do czasu, kiedy miałaby ona być dwujezdniowa – dodała dyrektor Majczyna.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!