Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Furia rozbiła kontrabandę. Nielegalny tytoń nie trafi do paczkomatów

Funkcjonariusze z łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejęli kontrabandę o szacowanej wartości rynkowej niemal 163 tys zł. Pies służbowy – Furia, wytypował 83 przesyłki kurierskie, które nie trafią pod wskazany adres. Rynkową wartość zabezpieczonego towaru KAS szacuje na niemal 163 tys zł

– Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi, podczas kontroli w Centralnej Sortowni InPost (Wola Bykowska – przyp.red.) wykryli w przesyłkach kurierskich nielegalny tytoń do palenia. Pies służbowy Furia pomógł wytypować 83 przesyłki o łącznej wadze ponad 214 kg. Furia to owczarek staroniemiecki z hodowli, z której pochodzą inne psy pracujące w różnych służbach mundurowych. Podczas przeprowadzanej kontroli wskazał na przesyłki zawierające kontrabandę, które nadane były przez jedną kobietę – czytamy w komunikacie KAS.

Działania funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej miały na celu znalezienie środków odurzających i psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych bądź wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, wprowadzanych do obrotu za pośrednictwem przesyłek kurierskich.

Rynkową wartość zabezpieczonego towaru KAS szacuje na niemal 163 tys zł. Osobom zaangażowanym w to przestępstwo grozi  kara  grzywny. W tej sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie przez funkcjonariuszy ŁUC-S.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!