Flagi unijne w UG Wola Krzysztoporska – stanowisko Gminy

Views: 200

Urząd Gminy Wola Krzysztoporska
ul. Kościuszki 5
97-371 Wola Krzysztoporska
tel. 44 616-39-61
e-mail: sekretariat@wola-krzysztoporska.pl
www.wola-krzysztoporska.pl

Redakcja portalu piotrkowski24
P.o. Redaktor naczelny: Jarosław Krak
e-mail: redaktornaczelny@piotrkowski24.pl
Redakcja: redakcja@piotrkowski24.pl

Na podstawie Art. 31a Prawa Prasowego żądamy sprostowania nieprawdziwych treści zawartych w artykule „Rada gminy Wola Krzysztoporska wyprowadziła unijną flagę” opublikowanego na portalu piotrkowski24 11 czerwca 2019 r.

Sprostowanie do artykułu „Rada gminy (błąd ortograficzny – pisownia oryginalna) Wola Krzysztoporska wyprowadziła unijną flagę” opublikowanego na portalu piotrkowski24 autorstwa…???(znamienne – autor się nie podpisał i właściwie trochę go rozumiemy, bo pod takimi kłamstwami wstyd się podpisać, prosimy jednak o ustalenie autora, ewentualnie osoby odpowiedzialnej za publikację).

Żądamy sprostowania nieprawdziwych i nieścisłych treści w przywołanym artykule. Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że już począwszy od tytułu, artykuł jest kłamstwem, ponieważ nie można wyprowadzić z sali obrad czegoś, czego tam wcześniej nie było. A flagi europejskiej nie było dotąd w sali obrad!!!

To kłamstwo jeszcze kilkukrotnie powtarzane jest w tekście (może w imię zasady „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą” – pytanie tylko, czy do zasad tego autora – Josepha Goebbelsa – chcielibyśmy sprowadzać naszą rzeczywistość). Oto cytaty:

Nie wiadomo co kierowało radnymi z Gminy Wola Krzysztoporska, ale większością głosów zdecydowali, że flaga Unii Europejskiej z sali obrad, „robi out”

Wolscy rajcy potrzebowali zaledwie dwóch minut, by pozbyć się unijnej flagi z sali posiedzeń Wysokiej Rady”

Pomysł usunięcia flagi poparło 6 radnych, 4 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Tym samym – pomimo że nie uchwałą – radni pomysł przyjęli i flagę z sali obrad wyprowadzili”.

Pomysł radnym przedstawiła Małgorzata Gniewaszewska, Przewodnicząca Rady Gminy, która głosowała przeciw pozostawieniu flagi”.

Żadne z tych zdań nie jest prawdziwe, ponieważ radni nie zastanawiali się nad wyprowadzeniem, a nad wprowadzeniem unijnej flagi, której tam dotąd nie było (autor po raz kolejny wykazał się nierzetelnością bądź też nie potrafi słuchać bądź czytać ze zrozumieniem)! Radni natomiast zastanawiali się i głosowali, czy konieczne jest umieszczenie flagi unijnej na sali obrad, skoro takie flagi znajdują się już w kilku innych miejscach Urzędu Gminy (na dowód przesyłamy zdjęcia). Jest więc zdecydowana różnica między tym, czy coś usunąć, czy też wprowadzić dodatkowo, jako powielony element, który już istnieje!

Autor tekstu zapomina też, że w samorządzie decyzje podejmuje się demokratycznie, poprzez głosowanie (czy się to komuś podoba, czy nie). Tak też uczynili radni (nie wójt!) i ich decyzję należy uszanować. Należy również dodać, że żadne przepisy nie mówią o jakimkolwiek obowiązku prawnym umieszczania flagi europejskiej w pomieszczeniach Urzędu Gminy.

Dużym nadużyciem jest także sprowadzanie gminy Wola Krzysztoporska do roli niewdzięcznika, który bierze pieniądze, a nie okazuje szacunku. Tak nie jest i nigdy nie było. Za skutecznością pozyskiwania unijnych pieniędzy i realizowanych za nie projektów dla dobra mieszkańców stoi ciężka, rzetelna praca. Szkoda, że autorowi tekstu tak trudno ją docenić.

Żądamy więc jeszcze raz sprostowania nieprawdziwych treści i niezwłocznego ich opublikowania.

Żądamy też powiadomienia osób pytanych o opinię (Marek Belka; Witold Waszczykowski) o nieprawdziwych treściach zawartych w artykule.

Wójt gminy Wola Krzysztoporska
Roman Drozdek

_______________________________________________________________
KOMENTARZ REDAKCJI

Panie Wójcie,

Odnosząc się do pańskiego listu odpowiadam:

1) Autorem niewygodnego dla gminy tekstu jestem ja, czyli Jarosław Krak, a mój artykuł jest podpisany – prawy górny róg tuż pod zdjęciem.

2) „Prostujemy kolejne kłamstwa – tym razem o unijnej fladze” jakie wcześniej kłamstwa na temat Gminy pojawiły się na portalu którym mam zaszczyt kierować ? Nie przypominam sobie by pan wójt, ani służby jemu podległe, przesłały jakiekolwiek sprostowanie do jakiegokolwiek materiału.

3) Jeśli chodzi o rzekomy błąd ortograficzny w tytule, to w tym wypadku „Rada Gminy” nie była użyta jako nazwa organu samorządowego, dlatego początkowo napisana była małą literą. Potem faktycznie zmieniłem na wielką.

4) Nie można powiedzieć, że: „Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że już począwszy od tytułu, artykuł jest kłamstwem, ponieważ nie można wyprowadzić z sali obrad czegoś, czego tam wcześniej nie było. A flagi europejskiej nie było dotąd w sali obrad!!!”. Zdjęcia umieszczone na stronie internetowej Urzędu Gminy pokazują, że jeszcze w poprzedniej kadencji flaga unijna była. Ponadto potwierdzają to moi rozmówcy. Dlatego kłamstwem jest pańskie stwierdzenie, a nie moje.

5) Porównywanie autora artykułu do Goebbelsa (w tym wypadku mnie) jest nadużyciem i w dodatku obraźliwe. Pan wybaczy, ale pozostawię to bez komentarza.

6) Wskazane przez pana 4 wyrwane z całości tekstu zdania, są „czepianiem” się szczegółów. Niczym tonący, brzytwy się Pan chwyta, by winę za „wyprowadzenie” z sali obrad unijnej flagi zrzucić na dziennikarza, i nie ma to znaczenia czy stało się to podczas ostatniej sesji czy kilka miesięcy temu. Fakt jest niezaprzeczalny – flaga była, ale ale w dniu ukazania się artykułu już jej nie było !

7) Na koniec dodam tylko: „dyskredytowanie źródła jest najstarszym chwytem, amatorskim lecz skutecznym, ale tylko w dwóch sytuacjach: jako ostatnia deska ratunku, lub kiedy stajemy przed prawdą, której nie sposób zaprzeczyć”.

Osąd sprawie pozostawiamy czytelnikom.

Pozdrawiam
Jarosław Krak
Piotrkowski24

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *