Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Finał Szlachetnej Paczki

Blisko 40 rodzin z miasta i powiatu piotrkowskiego otrzyma wsparcie w ramach Szlachetnej Paczki. Dodatkowo tak jak przed rokiem, pomoc trafi do trzech rodzin z powiatu opoczyńskiego.

– Dostaliśmy zgłoszenia dotyczące ponad 80 rodzin. Po dokładnej analizie, do programu zakwalifikowaliśmy 38 rodzin, i co ważne – wszystkie znalazły swoich darczyńców. Piotrkowianie, tak jak przed rokiem, pomogli potrzebującym z powiatu opoczyńskiego. Tam trafiły dary dla trzech rodzin. W tym roku skupiamy się głównie na osobach starszych i samotnych. To ich najwięcej było w naszej bazie – mówi w rozmowie z nami Oskar Kuliński, lider Szlachetnej Paczki.

Paczki najczęściej tworzą grupy znajomych, pracownicy różnych firm, kluby sportowe czy urzędnicy. Kolejny raz w tworzenie mądrej pomocy zaangażowali się pracownicy starostwa. – Osobą, która kilka lat temu zaszczepiła w nas pomaganie podczas „Szlachetnej Paczki”, był Okar Kuliński. I to on każdego roku przypomina pracownikom starostwa o akcji. W tym roku wybieraliśmy dwie rodziny – jedną wybrali urzędnicy, drugą radni i członkowie Zarządu Powiatu. Bardzo się cieszę, że mogliśmy pomóc, bo pomaganie naprawdę jest fajne – powiedział Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!