GrabicaWydarzenia

Festyn integracyjny „Poznaj OSP Gminy Grabica”

Doceniając zaangażowanie i wkład Ochotniczych Straży Pożarnych w działalność na rzecz pomocy potrzebującym oraz aktywne włączanie się w prace na rzecz społeczności lokalnej „Stowarzyszenie Nasza Ziemia Piotrkowska – Grabica” wraz z partnerami: samorządem Gminy Grabica i OSP Szydłów, przy współpracy z Zarządem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych zorganizowało Festyn integracyjny pn. „Poznaj OSP Gminy Grabica”.


Imprezie, która odbyła się w niedzielne popołudnie 7 lipca br. na stadionie gminnym w Szydłowie towarzyszyło wiele atrakcji: uczestnicy mogli zobaczyć pokazy sprawności sprzętu strażackiego, niesienia pierwszej pomocy, zaś zainteresowani mieli możliwość przejechania się historycznym wozem strażackim. Ponadto Druhowie z jednostek OSP z chęcią opowiadali o służbie i przedstawiali historię powstania swoich jednostek (mieli się czym pochwalić, ponieważ aż siedem z nich posiada stuletnią historię).

Na przybyłych gości czekały liczne konkurencje, konkursy i zabawy z nagrodami oraz pyszna grochówka, a dla najmłodszych dmuchańce oraz słodki poczęstunek. W programie miał miejsce także występ Orkiestry Dętej „Swing Kasztelania Band”, co z całą pewnością uświetniło to przedsięwzięcie.

Celem festynu była promocja tradycji pożarnictwa oraz służby w OSP poprzez integrację, społeczności, wspólne spędzanie czasu mieszkańców Gminy Grabica, jak i miejscowości ościennych, co z całą pewnością się udało i przyniosło efekt w budowaniu aktywności lokalnej. Przygotowane przez organizatorów wydarzenie, w tym liczne atrakcje, sprawiły, że uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i przyczyniła się do jeszcze większej integracji mieszkańców Gminy Grabica. Warto podkreślić, że Gmina to nie tylko inwestycje, ale również działania społeczne nad integracją lokalną i wspólne spędzanie wolnego czasu, kultywowanie tradycji i obyczajów, co jak widać udało się w Szydłowie zrealizować.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!