GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Euroaktywni na jarmarku we Lwowie

Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie rozpoczyna się co roku w weekend około 10 grudnia i trwa do mniej więcej do 20 stycznia. Stowarzyszenie „Euroaktywni” w tym roku zabrało tam mieszkańców ziemi piotrkowskiej pod wpływem chwili, podejmując decyzję dosłownie z dnia na dzień, rezerwując i opłacając nocleg, wiedząc ze jarmark pomimo obostrzeń jest otwarty.

Warto więc pamiętać, że na Ukrainie Święta Bożego Narodzenia obchodzi się później niż w Polsce, w związku z czym jarmarki też rozstawiane są później niż w zachodniej Europie. Lwów ma w sobie więcej magii zimą niż latem. Klimat świąt widać tam wszędzie.

Sam jarmark znajduje się w dwóch miejscach. Kilkadziesiąt straganów znajduje się na Prospekcie Swobody, gdzie można kupić rękodzieło ludowe, ozdoby świąteczne, pamiątki oraz tradycyjne jedzenie i nalewki. Druga część jarmarku znajduje się na Rynku, gdzie znajdziemy kolejne kilkadziesiąt straganów oraz dość okazałe iluminacje.

Na Rynku działa również lodowisko, które może być dodatkową atrakcją dla odwiedzających lwowski kiermasz.

Na zakończenie wizyty we Lwowie grupa z powiatu piotrkowskiego zwiedziła stare miasto, Cmentarz Łyczakowski i Obrońców Lwowa oraz Żółkiew.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: