Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Emerytki kradły buty. Ich łupem padło 17 par obuwia

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwie siostry, które kradły w jednym ze sklepów na terenie piotrkowskiej galerii handlowej. Łupem kobiet padło 17 par damskiego obuwia, wartość strat oszacowano na blisko 4,5 tysiąca złotych. Policjanci odzyskali skradziony towar, a amatorki cudzego mienia usłyszały zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Piotrkowscy policjanci otrzymali sygnał o kradzieżach butów na terenie jednego ze sklepów w galerii handlowej, do których doszło we wrześniu i październiku bieżącego roku. – Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego. Wykonali szereg czynności a ich działania zakończyły się wytypowaniem i zatrzymaniem 65 i 68-latki. Okazało się, że kobiety są siostrami a kradły by uzupełnić swoją garderobę. Policjanci w pomieszczeniach ich domu zabezpieczyli obuwie pochodzące ze sklepowych kradzieży. Kryminalni ustalili także, że przestępczy proceder sióstr trwał od dwóch lat. Złodziejski duet przychodził do sklepu w piotrkowskiej galerii. Kobiety przymierzały buty, wybierając za każdym razem swój rozmiar. Wykorzystując nieuwagę personelu wkładały buty do papierowych toreb, na półki odkładały puste pudełka i opuszczały sklep. – informuje asp. Izabela Gajewska z biura prasowego KMP W Piotrkowie.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić kobietom zarzuty kradzieży. Teraz każdej z nich może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!