Grabica

Ekopracownie pod chmurką

Źródło: UG Grabica

20 listopada 2018 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozstrzygnął konkurs „Ekopracownia pod chmurką”. W wykazie laureatów, którym przyznano dofinansowanie na utworzenie punktów dydaktycznych, znalazły się projekty placówek oświatowych z terenu gminy Grabica: Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Brzozie, pn. „Brzózka”, z dofinansowaniem na kwotę 48 216,00 zł, oraz Szkoły Podstawowej im. J. Porazińskiej w Boryszowie, pn. „Botanik”, z dofinansowaniem w wysokości 49 999,00 zł.

Oba projekty przewidują zagospodarowanie terenu przyszkolnego, poprzez zakup pomocy dydaktycznych, stacji meteorologicznych, nasadzenie roślin, ale także stworzenie zadaszonego miejsca z ławkami do przeprowadzania lekcji na świeżym powietrzu. Ponadto zakupione zostaną również budki lęgowe, poidełka i karmniki dla ptaków, a wokół będą ustawione tablice informacyjno-edukacyjne wykorzystywane na zajęciach w terenie.

Szkoły, w ramach tego zadania, przewidują przeprowadzanie licznych spotkań, prelekcji i pogadanek, prowadzonych przez nauczycieli, jak i zaproszonych gości.

W „pracowniach na świeżym powietrzu” odbywać się będą doświadczenia, konkursy oraz gry i zabawy związane z warunkami atmosferycznymi, zmianą pór roku, które w naturalny sposób sprzyjać będą rozwijaniu spostrzegawczości i prawidłowemu pojmowaniu zjawisk.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x