Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Ekologiczne lotnisko?

Na piotrkowskim lotnisku powstała farma solarna. Blisko 200 paneli fotowoltaicznych rozpoczyna pracę na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. To inwestycja w przyszłość. 

Lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim dynamicznie się rozwija. Na ukończeniu jest budowa warsztatu obsługi samolotów. Aeroklub jest w trakcie certyfikacji w zakresie zatwierdzenia obsługi technicznej samolotów typu Tecnam. 

Kolejną inwestycją w przyszłość jest ukończona budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 50 kW, która zapewni zapotrzebowanie na energie elektryczną zużywaną rocznie na potrzeby lotniska. Nowoczesne panele z 20 letnią gwarancją producenta zajmują powierzchnię ponad 300 m2.

Aeroklub włączył się tą inwestycją w ogólnoświatowy trend ochrony środowiska naturalnego. Panele bowiem wyprodukują rocznie ponad 54.000 kWh energii, co przeliczyć można na zmniejszenie emisji CO2 na poziomie 32.855 kg/rok.

Piotrkowski Aeroklub jest jedynym w Polsce który uruchomił farmę fotowoltaiczną. Dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej wraz z Zarządem Stowarzyszenia mają już kolejne pomysły na rozwój piotrkowskiego lotniska, które już teraz jest wyróżniającym się ośrodkiem szkolenia pilotów na mapie General Aviation w Polsce. 

Lotnisko w Piotrkowie posiada nowoczesny 950 metrowy asfaltowy pas startowy z nawigacyjnym oświetleniem. Na terenie Aeroklubu działa szkoła narodowego przewoźnika LOT Flight Academy oraz największa w Europie strefa zrzutu spadochronowego Polskie Centrum Spadochronowe SKYFORCE, w której oprócz skoczków cywilnych szkolą się polskie służby specjalne.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!