Wydarzenia

Dzień Samorządu w starostwie. S. Cubała: „Trzeba bronić samorządu jak niepodległości”

Włodarze miast i gmin powiatu piotrkowskiego odebrali statuetki z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. To święto ustanowione w 2000 roku na pamiątkę pierwszych wyborów samorządowych z 1999 roku. W uroczystej gali w sali kolumnowej piotrkowskiego starostwa brali udział burmistrzowie oraz wójtowie miast i gmin z terenu powiatu piotrkowskiego, przewodniczący rad gminnych oraz przedstawiciele służb i inspekcji.

To był dobry czas by podsumować dwadzieścia lat samorządu. – Samorząd bardzo się zmienił w swoim funkcjonowaniu. Na początku było więcej swobody i więcej możliwości. Dzisiaj są zbyt duże ograniczenia, i można powiedzieć, że samorząd nie jest zbyt samorządny, dlatego że samodzielnie nie zbiera podatków, nie ma swoich pieniędzy, tylko jest uzależniony od środków, które „przyjdą z góry” – powiedział w rozmowie z nami Stanisław Cubała, starosta powiatu piotrkowskiego. – Trzeba bronić samorządu jak niepodległości – dodał starosta.

– Dziś dziękujemy wszystkim samorządowcom z terenu gmin powiatu piotrkowskiego za owocną współpracę – mówił Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu. – Jest czas pracy i czas podziękowań – powiedział w rozmowie z nami Piotr Wojtysiak.

W samorządzie od ponad 40 lat jest Leon Fortak, długoletni wójt gminy Czarnocin, obecnie wiceprzewodniczący Rady Powiatu, który krytycznie ocenił próbę odbierania przez rząd niektórych kompetencji samorządów.

Piątkowa gala była także okazją, by wręczyć samorządowcom statuetki w podziękowaniu za ich pracę.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gosc
gosc
10 sierpnia, 2018 05:49

Dlaczego obok Pana M. i Pana C. nikt nie chciał usiąść? Ciekawe………

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!