Grabica

Dzień Babci i Dziadka

Źródło: UG Grabica

23 stycznia 2019 r. w szkole podstawowej w Szydłowie odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. W tym dniu najmłodsi uczniowie szkoły z klas I–III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie przygotowały dla nich występy.

W tym roku głównym organizatorem uroczystości była klasa II wraz ze swoją wychowawczynią Beatą Czerwińską. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się również rodzice uczniów. Włączyli się do pomocy przy wykonaniu dekoracji, przygotowali stoły do poczęstunku gości, upiekli ciasta i ciasteczka, przygotowali dla gości gorącą herbatę i kawę.

Licznie przybyli dziadkowie zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie występu wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, podekscytowanie i skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny w formie show pt. „Babciu, Dziadku, ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent”. Program prowadziła dwójka prezenterów – uczniów z klasy II, którzy w formie zabawnych dialogów zapowiadali poszczególnych wykonawców – młodych „artystów” z klas I–III i oddziału przedszkolnego, wcielających się w znane gwiazdy muzyczne. Młodzi artyści nie tylko śpiewali, grali i tańczyli, ale też recytowali wiersze dedykując je Babciom i Dziadkom. Ich występy oceniane były przez jury składające się z uczniów klasy II oraz zaproszonych gości. Na scenie rozbrzmiewała muzyka z lat 70., 80. i 90. Dziadkowie świetnie bawili się przy muzyce z lat swojej młodości słuchając i jednocześnie oceniając występy wnucząt, które tańczyły lub śpiewały utwory takich zespołów i wykonawców jak Village People, Modern Talking, Halina Kunicka, Czerwone Gitary czy Akcent.

Program – show zakończył się podsumowaniem głosowania na młodych artystów oraz losowaniem nagród dla głosujących gości. Odbyło się losowanie laureatów spośród gości, którzy otrzymali nagrody za aktywny udział w programie. Po występach, dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!