GminyMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

Dzieci z Moszczenicy pojechały na wycieczkę niesprawnym autobusem

Autokarem z niesprawnym hamulcem postojowym, bez sygnału dźwiękowego, bez jednego przedniego światła i jednego światła cofania dzieci z Moszczenicy przyjechały na pływalnię do Łodzi. Inspekcja Transportu Drogowego podczas kontroli zatrzymała dowód rejestracyjny pojazdu.

W związku z trwającymi wakacjami w województwie łódzkim inspektorzy łódzkiej inspekcji rozpoczęli wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci. W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczny Autokar” w województwie łódzkim inspektorzy z WITD w Łodzi przeprowadzili kontrolę autokaru z dziećmi pod kąpieliskiem „Fala” w Łodzi.

W wyniku kontroli ujawniono, że autobus ma niesprawny hamulec pomocniczy postojowy, brak sygnału dźwiękowego ostrzegawczego, brak światła drogowego prawego, brak światła cofania lewego. W związku z powyższym autokaru nie dopuszczono do dalszej jazdy z dziećmi i zatrzymano dowód rejestracyjny. Na miejsce kontroli właściciel firmy zobowiązał się podstawić inny autokar. Kierowcę ukarano mandatem karnym w kwocie 50 zł za brak wymaganego wyposażenia pojazdu w postaci apteczki i trójkąta ostrzegawczego – informuje WITD.

Podobne działania będą kontynuowane, żeby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i ich opiekunom podczas letniego wypoczynku.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aaa
aaa
28 lipca, 2020 13:54

Całe 50zł na mandat? Czy aby funkcjonariusze nie byli zbyt surowi? Przecież po tej karze firma nie stanie na nogi!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close