koronawirusPiotrków TrybunalskiUncategorizedWażne wiadomościWydarzenia

Dwie pielęgniarki ze szpitala przy Rakowskiej zakażone koronawirusem

U kolejnych dwóch osób z personelu medycznego szpitala przy Rakowskiej wykryto koronaworusa. Tym razem chodzi o dwie pielęgniarki z oddziału urologicznego.

Szpital wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym czytamy:

We wtorek 30 czerwca, w godzinach porannych, Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim wznowił przyjęcia pacjentów na OIOM. Wstrzymanie przyjęć, podobnie jak na pozostałych oddziałach, związane było z wykryciem Sars-COV2 u jednego z lekarzy anestezjologów, w wyniku przesiewowych badań. Obecnie zamknięty jest jedynie oddział urologiczny, w którym 2 pielęgniarki uzyskały dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonymi pielęgniarkami, objęte są przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną kwarantanną.

Badania personelu oddziału urologicznego przeprowadzono w związku z przywiezieniem do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w dniu 27 czerwca, przez Zespół Ratownictwa Medycznego, pacjenta z rejonu opoczyńskiego, u którego rozpoznano COVID19.

Wcześniej pacjent ten hospitalizowany był na oddziale urologicznym naszego Szpitala, do którego przekazany został bezpośrednio z oddziału chorób wewnętrznych Szpitala w Opocznie.

Również, w dniu 27 czerwca do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SSW w Piotrkowie przyjęto kolejnego pacjenta u którego wykryto COVID19. Pacjent ten także został przywieziony z regionu opoczyńskiego. Obaj pacjenci w stanie ciężkim, po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu wymazowego PCR na obecność koronawirusa, przekazani zostali do Szpitala Jednoimiennego w Zgierzu.

Bartłomiej Kaźmierczak
Rzecznik Prasowy Szpitala
0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!