koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dwie pielęgniarki z PCMD w kwarantannie. Obie pracowały także w szpitalu na Rakowskiej

Rośnie lawinowo liczba personelu szpitala przy Rakowskiej zakażonego koronawirusem. Chirurgia i urologia wstrzymały przyjęcia. Nieczynny jest także Zakład Diagnostyki Obrazowej. Kontrakt z zakażonymi pielęgniarkami ze szpitala wojewódzkiego przy Rakowskiej, miały dwie pielęgniarki z Powiatowego Centrum Matki i Dziecka. Obie panie zostały skierowane na kwarantannę i nie mają dostępu do pacjentów PCMD.

– Pielęgniarki które pracują zarówno w szpitalu na Rakowskiej jak i u nas, są w kwarantannie domowej. Ta sytuacja niczego nie zmienia w pracy naszego szpitala. Zostały zdrożone wszystkie przewidziane procedury. Mamy ciągły kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną poprzez naszą pielęgniarkę epidemiologiczną. – informuje dyrektor PCMD prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr Woźniak.

Tymczasem jak informuje Bartłomiej Kaźmierczak rzecznik prasowy SSW im Kopernika przy Rakowskiej: z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiologiczną, której skutkiem jest objęcie izolacją lub przymusową kwarantanną znacznej części personelu Zakładu Diagnostyki Obrazowej, informujemy o konieczności wstrzymania wykonywania ambulatoryjnych badań Tomografii Komputerowej (TK), Rezonansu Magnetycznego (RM) i Ultrasonografii (USG) – mówi rzecznik.

3.2 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!