Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dwa razy jechał „na zakazie”

Piotrkowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który jak się okazało posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Nie przeszkodziło to jednak w dalszej jeździe 75-letniemu piotrkowianinowi, który niespełna dwie godziny później ponownie wpadł w ręce mundurowych. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

2 sierpnia 2023 roku o godzinie 11:00 policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego piotrkowskiej jednostki zauważyli opla, którego kierowca wjechał na stację paliw. Mundurowi mając przypuszczenia, że kierowca astry może kierować pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu, zatrzymali pojazd do kontroli.

Ich przypuszczenia okazały się słuszne bowiem posiadał aktywny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów. Po zakończonych czynnościach 75-latek pozostawił swój pojazd w bezpiecznym miejscu, aby nikomu nie zagrażał i nie stwarzał utrudnień w ruchu. Po niespełna dwóch godzinach od interwencji ci sami policjanci, zauważyli, jak 75-letni piotrkowianin ponownie wjeżdża na stację benzynową swoim oplem. W związku z tym, że kierowca dwukrotnie dopuścił się tego samego przestępstwa pojazd odholowano na policyjny parking – mówi asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

75-latek wkrótce usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo prowadzenia pojazdu pomimo orzeczonego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
8 sierpnia, 2023 14:55

Czyżby to najokazalszy piotrkowski policjant, złapał przestępcę. Panie S_____, a komu Pan pomógł od początku swojej służby. No tak nikomu, policyjant od 7 boleści.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!