SulejówWydarzenia

Druhowie z OSP Przygłów na XII Strażackich Śpasach w Zębie – wideo

Druhowie z OSP Przygłów wzięli udział w XII Strażackich Śpasach w Zębie – najwyżej położonej wsi w kraju. W zawodach wzięły udział 23 drużyny z Polski i Czech.

Zawody rozpoczął uroczysty przemarsz oraz prezentacja sikawek – konnych i przenośnych. Oceniano stan w jakim znajdują się sikawki oraz strażackie stroje. Druhowie chętnie dzielili się wiedzą o swoim zabytkowym sprzęcie. Z pasją opowiadali zarówno o swoich jednostkach oraz o tym, jak zdobyli stare pompy oraz jak je odnawiali by nadawały się do użytku.

Wśród konkurencji był bieg po torze przeszkód, przygotowanie sprzętu, rozwinięcie węży i pompowanie ręczne wody oraz trafienie strumieniem wody w tarczę. – Tak naprawdę, to nie wynik liczy się w tych zawodach. Zmagania strażaków to zarówno wyśmienita zabawa, jak i możliwość zobaczenia jak gaszono pożary dawno temu. Dzisiaj mamy nowoczesny sprzęt, samochody i motopompy. Dawniej do tego służyły konie i sikawki napędzane siłą mięśni strażaków. Takie zawody są najlepszą formą pielęgnacji tradycji strażackich – podkreśla druh Michał Rytych – naczelnik OSP Przygłów.

Foto: Marta Rytych. Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!