MoszczenicaRęcznoSulejówWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Druhowie odebrali promesy

Promesy na zakup nowych wozów bojowych dla 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatów bełchatowskiego, piotrkowskiego i radomszczańskiego, rozdano w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim. Do strażaków trafiło dofinansowanie do zakupu 1 samochodu ciężkiego, 9 średnich oraz 1 lekkiego wozu bojowego.

To rekordowe wsparcia dla ochrony przeciwpożarowej, mówił w Piotrkowie nadbryg. Krzysztof Hejduk, zastępca komendanta głównego PSP. – Zajmuje się finansami w straży pożarnej od 1999 r. i trudno  żebym znalazł taki rok, gdzie były tak duże nakłady na ochronę przeciwpożarową, jak ostatnimi laty. Zarówno dla Państwowej Straży Pożarnej, ale dotacje dla jednostek właśnie na zakup samochodów, na doposażenie, dotacje na młodzieżowe drużyny pożarnicze. W tamtym roku 25 milionów, w tym roku 40 milionów złotych – podkreślił..

Jedną z jednostek która otrzyma wsparcie jest OSP Ręczno. – To dla naszej gminy bardzo ważna chwila. Jeszcze nigdy w historii, jednostka OSP nie otrzymała nowego wozu bojowego – mówił w poniedziałek Piotr Łysoń, wójt gminy Ręczno. – Promesa to jedynie część kosztów zakupu samochodu dla strażaków, dlatego w budżecie gminy zabezpieczyliśmy już środki na ten cel – zapewnia wójt Łysoń.

– Na strażaków zawsze możemy liczyć. Niosą pomoc w każdej sytuacji. Dziś strażacy nie tylko gaszą pożary, ale ratują ofiary wypadków, pomagają zwierzętom, oraz niejednokrotnie udzielają pierwszej pomocy, w zastępstwie ratowników medycznych. Na terenie naszej gminy był przypadek, w którym strażacy podawali tlen starszej osobie – dodał.

Swoje promesy odebrali także strażacy z Moszczenicy, Przygłowa, Bujen i Krężnej.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
Romek
4 kwietnia, 2023 19:01

zawsze oglądając zdjęcia z druhami OSP, serce boli od patrzenia na ignorancje tychże wobec zasad noszenia odznak i odznaczeń na mundurach, Szczególnie przykro, że są to sami prezesi, którzy to powinni świecić przykładem i pokazywać swoim kolegom błędy. Tragedia, rozpacz i niewiedza:(

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!