Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Druga siła zapaśnicza w kraju to piotrkowski AKS

Cztery medale wywalczone podczas mistrzostw Polski seniorów w stylu klasycznym – to dokonania zawodników z Atletycznego Klubu Sportowego. Zawody odbyły się w miniony weekend w Kostrzynie nad Odrą. Zdobyte krążki, a także miejsca punktowane dały piotrkowskiemu klubowi wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Historia piotrkowskiego klubu AKS rozpoczęła się w 1999 r. Jego działalność, tradycja oraz niebagatelny wkład w rozwój sportu spowodował, że stał się on jednym z ważniejszych ośrodków zapaśniczych na mapie Polski. Sportowcy AKS to medaliści czołowych imprez międzynarodowych na czele z Igrzyskami Olimpijskimi i mistrzostwami świata. Bardzo cieszy fakt, że barwy klubu w dalszym ciągu reprezentowane są przez tak wybitnych sportowców. Ponadto, warto także wspomnieć, że stworzona na bazie piotrkowskiego AKS drużyna AKS Madej Wrestling Team dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Krajowej Ligi Zapaśniczej.

W pierwszy dzień zawodów, w sobotę 11 września, w dobrej formie był Mateusz Bernatek – aktualny wicemistrz Europy. W wadze 67 kg stoczył aż cztery zwycięskie walki. Stracił zaledwie jeden punkt techniczny i to otworzyło mu drogę do zdobycia drugiego w karierze tytuł mistrza Polski seniorów. Z kolei Dawid Szkodziński w wadze 63 kg zdobył srebro i już po raz szósty znalazł się na podium podczas krajowych mistrzostw. Grupę medalistów reprezentujących piotrkowski klub uzupełniają zdobywcy brązowych medali – Jakub Wychowałek w wadze 72 kg oraz Damian Cierlik  w wadze 82 kg.

To, co cieszy nas najbardziej, to ciągłość. Dzięki konsekwentnej pracy prowadzonej przez trenerów-pasjonatów, wsparciu rodziców i nieocenionej pomocy sponsorów i partnerów, możemy być spokojni o przyszłość naszego klubu. Wiemy, że gdy tacy doświadczeni i utytułowani zawodnicy jak Mateusz Bernatek czy Dawid Szkodziński zakończą swoje bogate kariery, Piotrków nadal będzie miał komu kibicować – mówi prezes Atletycznego Klubu Sportowego Marcin Cejnóg.

Poza zdobyciem czterech medali, istotne było wywalczenie miejsc punktowanych przez zapaśników Kacpra Gajdę w wadze 72 kg oraz Igora Gmitrasiuka  w wadze 97 kg.

Piotrkowski Atletyczny Klub Sportowy pokazał na tych mistrzostwach bardzo dobrą formę, zajmując  drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, co potwierdziło, że nadal należy do ścisłej krajowej czołówki w stylu klasycznym.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!