Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Drogowcy wracają na Wojska Polskiego

Na odcinku od wiaduktu do ul. Toruńskiej, w ramach tegorocznej inwestycji, przebudowany będzie chodnik po obu stronach drogi oraz oświetlenie.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego, na odcinku od wiaduktu do ulicy Toruńskiej, rozpoczęła się pod koniec 2014 roku. Wymieniono wtedy sieć wodociągową oraz przebudowano kanalizację deszczową. Z kolei roboty drogowe objęły wymianę krawężników oraz wykonanie nowej konstrukcji drogi wraz z wylaniem asfaltowej nakładki.

– Z powodu zaplanowanej przez PGE inwestycji, polegającej na wymianie linii energetycznych i poprowadzeniu ich pod ziemią, zrezygnowano wówczas z wymiany chodnika, który i tak byłby rozkopany – przypomina Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Pomimo upływu czasu, zakład energetyczny nadal nie rozpoczął swojej inwestycji. Z otrzymanych w ostatnim czasie informacji wynika, że nie nastąpi to w przeciągu najbliższych kilku lat. Stąd decyzja piotrkowskiego magistratu o wznowieniu prac na wspomnianym odcinku. – Zanim przystąpimy do wymiany chodnika, przeniesiemy oświetlenie na drugą stronę ulicy, tj. na stronę północą. Ustawimy latarnie z oświetleniem ledowym. Ze starych latarni, po stronie południowej, zdemontujemy dotychczasowe oprawy, a słupy czekać będą na demontaż przez zakład energetyczny, który jest ich właścicielem – mówi Małgorzata Majczyna.

Zgodnie z nowym planem, stare płyty chodnikowe zostaną zastąpione przez kostkę betonową. Roboty obejmą również remont zjazdów do posesji w obrębie pasa drogowego. Ustawimy nowe oznakowania pionowe oraz kosze na śmieci – czytamy w komunikacie magistratu.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!