GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Drewniane palety spod Rozprzy podbijają Europę

Kaufland, Ikea, DHL, Lidl, Auchan, Pepsi, Coca-Cola, Heineken, Franke – to tylko niektóre koncerny które swoje produkty przewożą na paletach z Ignacowa w gminie Rozprza. Mało kto wie, że firma z powiatu piotrkowskiego, jest potentatem w produkcji palet w Europie środkowej.

Jesteśmy jedyną firmą która oferuje kompletny serwis związany z gospodarką paletową dla Europy centralnej, a wszystko to dzięki naszym oddziałom w Czechach, Polsce, Słowacji oraz Węgrzech – mówi Marcin Hejniak, dyrektor Flexipal. – Grupa Flexipal zatrudnia ponad 200 pracowników oraz dostarcza na rynek ponad 4 miliona palet rocznie, 50% to palety nowe a 50% palety używane.  Liczby te czynią grupę Flexipal jedną z największych firm serwisujących oraz produkujących palety w tej części Europy – dodaje.

Firma posiada szerokie zaplecze techniczne składające się z sześciu w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych, wysoko rozwiniętej logistyki oraz optymalnie umiejscowionych fabryk produkcyjnych, dzięki czemu jest w stanie zapewnić jednakową jakość usług paletowych dla naszych klientów. – Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie dzięki czemu oferujemy najbardziej dopasowane rozwiązania. Naszymi klientami są międzynarodowe korporacje jak również małe i średnie firmy – mówi Marcin Hejniak.

Przedsiębiorstwo z Ignacowa odwiedził w ostatnim czasie starosta Piotr Wojtysiak. – Jestem pod ogromnym wrażeniem tej firmy. Każdy z nas zapewne widział drewniane palety i teraz pewnie pojawi się pytanie, czy zostały wyprodukowane właśnie tutaj – mówi z uśmiechem starosta. – Branża logistyczna nie wyobraża sobie bez nich transportu towarów. Przypomnę, że w powiecie piotrkowskim znajduje się wiele magazynów i i jestem przekonany, że w każdym z nich jest cząstka Ignacowa. To cieszy, że na ziemi piotrkowskiej są firmy znane w Europie – dodał Piotr Wojtysiak.

3.8 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!