GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

Dotarli na czas by uratować życie 14-latce

Szybka reakcja sulejowskich policjantów pozwoliła na dotarcie i uratowanie życia 14-latce, która targnęła się na własne życie. Dzięki ich determinacji nie doszło do tragedii, a dziewczyna trafiła pod opiekę medyków.

– W nocy z soboty na niedzielę, dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Sulejów 14-latka targnęła się na własne życie. Ze zgłoszenia wynikało, że dziewczyna połknęła tabletki i dokonała próby samookaleczenia. Wiedząc, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta, policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania. Mundurowi odnaleźli 14-latkę. Dziewczyna posiadała na ciele ślady samookaleczenia. Przyznała się też, że zażyła tabletki. Policjanci na miejsce wezwali służby medyczne, które udzieliły nieletniej pomocy. – relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Policjanci apelują, pamiętajmy, że osoby planujące popełnić samobójstwo, często wysyłają sygnały ostrzegawcze, cicho wołając o pomoc. Nie ignorujmy ich, okażmy zrozumienie i zaproponujmy pomoc. Nasza czujność może uratować ludzkie życie. Osoby mierzące się z trudnymi życiowymi sytuacjami mogą liczyć na pomoc specjalistów, dzwoniąc na numery telefonów:

Telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111

W sytuacji, kiedy podejrzewamy, że czyjeś życie jest zagrożone, nie czekajmy, dzwońmy na numer alarmowy 112!

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!