Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Dotacja na walkę z fonoholizmem

50 tysięcy złotych otrzyma Powiat Piotrkowski, by chronić przed uzależnieniem od telefonów komórkowych tzw. fonoholizmem. Przygotowany z myślą o uczniach, rodzicach i nauczycielach projekt edukacyjny o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą niepohamowane korzystanie z telefonu komórkowego, po wakacjach będzie realizowany przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Piotrkowie w szkołach podstawowych na terenie Powiatu Piotrkowskiego.

Pomysł na zajęcia, w których łącznie ma wziąć udział blisko 7000 osób, został dostrzeżony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego Dariusz Magacz wraz dyrektorem powiatowej poradni Markiem Stanikiem odebrali, z rąk Wiceministra Jarosława Zielińskiego, list potwierdzający przyznanie dotacji. Łączna wartość projektu – blisko 80 tysięcy złotych – pozwoli na włączenie w działania, oprócz pracowników Poradni, funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym i Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Prowadzone w ramach programu zajęcia przyczynią się do ograniczenia zjawiska nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych w sposób niekontrolowany, podniesienia wiedzy i świadomości dotyczącej szans i zagrożeń, wynikających z korzystania z telefonu komórkowego.

Jednocześnie wdrażane działania wzmocnią promowanie aktywnego trybu życia i właściwego spędzania czasu wolnego, co pozwoli na uniknięcie licznych zagrożeń życia codziennego młodego człowieka oraz uwrażliwi społeczności lokalne do bacznego obserwowania niepokojących zachowań wśród dzieci i młodzieży – poinformowało na swojej stronie internetowej piotrkowskie starostwo.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!