Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Domowa uprawa marihuany

Kryminalni piotrkowskiej komendy wytypowali 19-latka, który w mieszkaniu uprawiał marihuanę. Łącznie zabezpieczono kilka krzaków oraz susz roślinny. Policjanci w trakcie przeszukania odnaleźli również amunicję. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Piotrkowscy kryminalni prowadzili działania pod kątem ustalenia osób posiadających środki odurzające. Zachodziło podejrzenie, że wytypowany mężczyzna może je udzielać innym osobom. – Po dokładnej analizie zebranych dowodów, funkcjonariusze 16 kwietnia 2021 roku dotarli do 19-latka. W jego mieszkaniu na terenie Piotrkowa policjanci odnaleźli trzy krzaki marihuany. Doniczki były ustawione w dużym tekturowym pudełku, a w środku zamontowany był wentylator. Ponadto, podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli 3 gramy suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem narkotykowym dały pozytywny wynik w kierunku marihuany. W mieszkaniu odnalezione zostały również dwie wagi elektryczne. 19-latek posiadał też nabój karabinowy, bez wymaganego zezwolenia – informuje asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty posiadania środków odurzających oraz posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Popełnione przez 19-latka przestępstwa zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

3.3 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!