Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dofinansowanie dla strażaków z OSP – ZDJĘCIA, FILM

Hełmy, mundury, rękawice, radiotelefony czy węże strażackie – zakupią druhowie z jednostek OSP dzięki dotacjom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dziś w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim kolejne 22 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z regonu podpisały umowy na doposażenie wozów bojowych.

To druhowie z powiatów piotrkowskiego, bełchatowskiego, radomszczańskiego, pajęczańskiego, łaskiego, pabianickiego i tomaszowskiego. – Zainteresowanie programem było ogromne – zaznacza Wojciech Miedzianowski, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Łodzi. – Strażacy są społecznością dość zorganizowaną, więc szybko się organizują i dostarczają wnioski. O ile pożarów mamy mniej, za to różnych innych zdarzeń przybywa. Strażacy usuwają skutki żywiołów, jak również zdarzeń aa autostradach. W Piotrkowie mamy węzeł, więc straszy z PSP jak i ochotnicy, wykonują dobrą robotę mówiąc kolokwialnie. – dodaje prezes WFOŚIGW.

Potrzeby są spore, dlatego strażacy jednym tchem wymieniają sprzęt który dzięki dotacjom zasili ich jednostki. – Dzięki dotacji uzupełnimy braki w naszym wyposażeniu. Będą to radiotelefony, detektor napięcia, czy inny drobny sprzęt potrzebny do ratowania mieszkańców naszej miejscowości, gminy a nawet powiatu. – mówi Radosław Jakubczyk, prezes OSP Bujny.

W sumie dotacje trafią do 81 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa łódzkiego, na łączna kwotę 2 milionów złotych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!