AleksandrówGminyWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Dofinansowanie dla OSP Parzniewice i Siucice na zakup nowych wozów strażackich

Dwóm jednostkom OSP z naszego powiatu przyznano dofinansowanie na zakup nowych wozów bojowych. Specjalne zarządzenie w tej sprawie podpisano w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Druhowie z OSP Parzniewice z gminy Wola Krzysztoporska a także OSP Siucice w gminie Aleksandrów, zgodnie z decyzją MSWiA, otrzymają dofinansowanie na zakup nowych wozów strażackich. Zarządzenie w tej sprawie podpisał już Maciej Wąsik, Sekretarz Stanu w MSWiA. To dopiero „część samochodu”. Teraz jednostki muszą znaleźć resztę dofinansowania.

– Bardzo się cieszymy z tej decyzji, zwłaszcza, że w przyszłym roku obchodzić będziemy 100-lecie istnienia. – mówi Paweł Mamrot, wójt gminy Aleksdandrów, a zarazem działacz OSP Siucice. – Jako gmina będziemy starać się o dofinansowanie reszty sumy wkładu własnego na zakupu tego samochodu. – dodał.

Z tej decyzji cieszą się także druhowie z Parzniewic, zwłaszcza dlatego, że do tej pory korzystali z samochodu wypożyczonego od strażaków z Woli Krzysztoporskiej. – To dla naszej jednostki bardzo dobra wiadomość. Do tej pory do akcji ratunkowych wyjeżdżaliśmy samochodem wypożyczonym z OSP Wola Krzysztoporska, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Bez ich pomocy, nasza działalność byłaby niemożliwa, a przynajmniej znacznie utrudniona. Teraz będziemy mogli mieć własny pojazd. – mówi Marcin Krzesiński z OSP Parzniewice.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Siucok
Siucok
20 stycznia, 2022 16:13

I cóż, że w Siucicach nowy wóz będzie, jak zimowe utrzymanie dróg w gminie mieszkańcy widzą jak świnia niebo.

Strażak
Strażak
20 stycznia, 2022 16:45

Szkoda, iż wójt Paweł Mamrot pominoł OSP Skotniki, prężnie działająca jednostekę na terenie Gminy…ale przecież wójt mieszka w Siucicach:)

Starszy
Starszy
Reply to  Strażak
21 stycznia, 2022 22:38

Już tak nie placzciee. Należało im się. Ile ten Jelcz ma jeszcze jeździć ? Dostaną nowy wóz. Brawo.

Obiektywny
Obiektywny
13 lutego, 2022 16:29

Siucice powinny jeszcze kierowce znaleźć bo obecny w Straży wiecznie na…..%%%%

Polecamy

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!