AleksandrówGminyGorzkowiceGrabicaRozprzaSulejówWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Dofinansowanie dla jednostek OSP

Aż 167 jednostek OSP w Łódzkiem – w tym 13 z powiatu piotrkowskiego – otrzyma wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na zakup drobnego sprzętu ratowniczego. Do tej pory dokumenty parafowali przedstawiciele jednostek OSP z powiatów: pajęczańskiego wieluńskiego, wieruszowskiego łaskiego, poddębickiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego. Dziś umowy podpisali druhowie z powiatu piotrkowskiego, bełchatowskiego i radomszczańskiego. W sumie w całym województwie do strażaków ochotników popłynie ponad 4 miliony złotych.

Umowy podpisali już druhowie z powiatów: pajęczańskiego wieluńskiego, wieruszowskiego łaskiego, poddębickiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego. Dzisiaj umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska podpisali przedstawiciele jednostek OSP z powiatu piotrkowskiego:

Ochotnicza Straż Pożarna w Niewierszynie – gmina Aleksandrów
Ochotnicza Straż Pożarna w Krzemieniewicach – gmina Gorzkowice
Ochotnicza Straż Pożarna w Kamocinie – gmina Grabica
Ochotnicza Straż Pożarna w Brzozie – gmina Grabica
Ochotnicza Straż Pożarna w Zaborowie – gmina Grabica
Ochotnicza Straż Pożarna we Wronikowie – gmina Rozprza
Ochotnicza Straż Pożarna w Straszowie – gmina Rozprza
Ochotnicza Straż Pożarna w Uszczynie – gmina Sulejów
Ochotnicza Straż Pożarna w Barkowicach Mokrych – gmina Sulejów
Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewinach – gmina Sulejów
Ochotnicza Straż Pożarna w Kurnędzu – gmina Sulejów
Ochotnicza Straż Pożarna w Barkowicach – gmina Sulejów
Ochotnicza Straż Pożarna w Psarach Starych – gmina Wolbórz

a także z powiatu bełchatowskiego i radomszczańskiego.

– W tym tygodniu podpisujemy 167 umów, jednak zarząd Funduszu zwiększył budżet o kolejne 4 miliony złotych, więc mam nadzieję, że w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy, kolejna grupa strażaków z OSP podpisze umowy – mówi Wojciech Miedzianowski prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Jedną z jednostek które otrzymały wsparcie jest OSP w Niewierszynie w gminie Aleksandrów. – Udało nam się pozyskać kwotę niecałych 23 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup pompy, sprzęt do cięcia betonu i stali a także inne sprzęty mniejszej wartości. To dla nas bardzo duża pomoc. Z uwagi na to, że jesteśmy małą jednostką, to niestety pozyskanie pieniędzy dla nas jest bardzo trudne – mówił strażak.

– Na chwilę obecną z 1440 jednostek OSP które funkcjonują na terenie województwa. Dofinansowanie w tym tygodniu otrzymuje 167 z nich, i jest to ogromne wsparcie. Ten program już jest realizowany po raz czwarty i wiemy, że strażacy naprawdę z niego chętnie korzystają, bo są to dodatkowe środki, które przeznaczają właśnie na dodatkowe wyposażenie swoich jednostek – mówił st. bryg. Paweł Malinowski z-ca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!