GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Dobra współpraca starostwa powiatowego i gminy Grabica skutkuje kolejnymi remontami dróg

Remonty dróg to jedne z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji samorządowych. W budżetach gminy Grabica nie ma roku, w którym nie byłoby tego rodzaju zadań, jedna z nich właśnie zakończyła się na drodze na odcinku Grabica – Boryszów. Pod koniec września nastąpił odbiór techniczny inwestycji polegającej na wykonaniu poszerzenia nawierzchni bitumicznej oraz ułożeniu nowej na odcinku drogi powiatowej Boryszów – Dziewuliny.

Realizatorem zadania był Zarząd Dróg Powiatowych, przy czym z budżetu samorządu gminy Grabica przekazano na ten cel ponad 350 tys. zł. – Zadanie obejmowało wykonanie rozbudowy nawierzchni dostosowanej do obecnych potrzeb użytkowników dróg. Dzięki wykonaniu tych robót, podwyższeniu ulegnie standard życia mieszkańców, poprzez stworzenie odpowiednich i bezpiecznych warunków drogowych, które wpłyną na tempo rozwoju społeczno – gospodarczego – powiedział wójt Krzysztof Kuliński.

Gmina Grabica wspiera finansowo powiat przy remontach i przebudowach dróg, z których korzystają wszyscy mieszkańcy. – Wspólne wyremontowanie wspomnianej drogi jest jednym z przykładów profesjonalnej współpracy samorząd powiatu piotrkowskiego oraz gminy grabica. Ta współpraca ma na celu prowadzenie polityki rozwoju, opartej o wspólne potrzeby i wspólne wyzwania rozwojowe. Prace drogowe usprawniają komunikację w gminie, jak i całym regionie. W ciągu czterech minionych lat, oraz w tym roku, wspólne inwestycje drogowe zrealizowano w sumie za ponad 2.8 mln. złotych – dodał starosta Piotr Wojtysiak.

Owocem współpracy obu jednostek są zmodernizowane drogi na odcinkach: Górki – Rusociny, Grabica – Boryszów, Boryszów – Dziewuliny, Boryszów – Krzepczów, Lubanów – Głuchów (do Lutosławic Szlacheckich) oraz budowa i przebudowa chodników w Grabicy i Boryszowie.

– Warto nadmienić, że wspomniana współpraca odbywa się na wielu płaszczyznach. Podejmowane są wspólne decyzje i działania, po to by realizować cele, które dotyczą interesu zbiorowego wszystkich obywateli. Do tej pory zrealizowano wiele zadań istotnych dla mieszkańców: inwestycji drogowych, ochrony zdrowia, rekreacji czy działalności kulturalnej. Stworzono sprzyjający klimat do załatwiania spraw i problemów, stąd też kilka inwestycji wspólnie finansowanych, które albo już się zakończyły albo niedługo zostaną zrealizowane – mówił wójt Kuliński.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!