Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Do szpitala przy Rakowskiej trafi nowy tomograf

Radni Sejmiku podjęli uchwałę w której przekazują pieniądze na zakup nowego tomografu komputerowego dla Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Nowy sprzęt kosztować będzie około 3 milionów złotych, a trafi do naszego miasta zapewne za kilka miesięcy.

Zapytaliśmy rzecznika prasowego szpitala, czy ta informacja do placówki medycznej dotarła.

Wczoraj dotarła do nas radosna wiadomość o podjętej przez radnych sejmiku województwa łódzkiego uchwale uwzględniającej zmiany w budżecie województwa łódzkiego, w efekcie których Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie pozyska nowoczesny tomograf.

Na razie za wcześnie, aby mówić o szczegółach, jednak już teraz śmiało można mówić o korzyściach tego zakupu: zmniejszenie kolejek dla Pacjentów, szybsze i skuteczniejsze badanie oraz lepsza jakość wykonywanych badań. Ponadto dotychczasowy tomograf zostanie i będzie służył nadal, mimo iż ma swoje lata – nadal jest sprawny. Warto zaznaczyć, że sprzęt tego typu działa praktycznie 24 godziny na dobę. 2 tomografy to również zabezpieczenie w przypadku nieprzewidzianej awarii.

Dziękujemy radnym za zauważenie tej niewątpliwie ważnej potrzeby w funkcjonowania szpitala, liczymy teraz na szybką realizację tego zadania.

Euforii nie podziela jeden z pracowników szpitala. Zdaniem naszego rozmówcy, kolejki wcale nie będą mniejsze. – Zawsze myślałem, że badania oprócz sprzętu wykonuje także personel medyczny którego nie przybędzie drugi komplet wraz z nową maszyną. Zatem nie rozumiem euforii w zapowiedzi skrócenia kolejek. Tutaj tylko zmniejszy się awaryjność sprzętu. A istotne wąskie gardło związane z niedoborem personelu, a zwłaszcza osób opisujących, interpretujących badanie, zostaje bez zmian – mówi.

4 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!