Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Do ogłoszenia referendum potrzeba dodatkowych 567 podpisów

Po weryfikacji podpisów pod wnioskiem referendalnym złożonym w Krajowym Biurze Wyborczym, komisarz zakwestionował 2000 z nich. Oznacza to, że grupa referendalna ma czas do wtorku, do godziny 15:30, na zebranie brakujących 567 podpisów.

– Ogłaszamy świąteczną mobilizację. Krajowe Biuro Wyborcze uznało 2000 podpisów za wadliwych. Według weryfikujących listy, większość z nich miała być nieczytelna i nie było pełnych adresów. Dlatego brakuje nam 567 podpisów. Na ich zebranie mamy czas do wtorku do godziny 15:30. Dlatego apelujemy do wszystkich, dla których ważny jest los naszego miasta, o pomoc w zebraniu odrzuconych podpisów – czytamy w internetowej grupie referendalnej.

– W piątek odebraliśmy postanowienie Komisarza Wyborczego, na mocy którego w trakcie przeprowadzonej weryfikacji podpisów poparcia przeprowadzenia referendum, komisarz stwierdził, że przedłożyliśmy 4907 sztuk prawidłowo złożonych podpisów poparcia. Oznacza to, że do tego aby referendum mogło się odbyć, brakuje nam 567 podpisów które możemy złożyć do 11 kwietnia do godziny 15:30 u Komisarza Wyborczego – informuje Agnieszka Chojnacka.

Członkowie grupy referendalnej zapowiadają także, że wolontariusze nie będą chodzić po domach w czasie świąt, by zbierać dodatkowe podpisy.

– Zdajemy sobie sprawę, że są święta, dlatego nie zamierzamy chodzić i zbierać podpisów. Zwracamy się jednak do wszystkich z prośbą o to, że przy okazji spotkań przy świątecznym stole, z bliskimi, ze znajomymi czy rodziną, żebyście państwo zebrali podpisy na kartach które są na naszej stronie RPT23.pl i przekazali je do nas – dodaje Chojnacka.

W Krajowym Biurze Wyborczym, odrzucono 2000 podpisów które zdaniem osób weryfikujących, były nieczytelne a także brakowało danych adresowych. Lista poparcia dostępna jest TUTAJ.

– Z okazji zbliżających się świąt, chcielibyśmy złożyć wszystkim zdrowych, pogodnych świąt wielkanocnych, oraz wszystkiego dobrego. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie naszej inicjatywy, za dobre słowa., za wszelką pomoc.

3.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!