Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Diler za kratkami. Grozi mu 12 lat odsiadki

Piotrkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o narkotykowy proceder. 26-latek usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kara do 12 lat więzienia, a najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Piotrkowscy policjanci zbierali i weryfikowali informacje na temat handlu substancjami zabronionymi na terenie miasta. – 12 maja 2021 roku tuż przed godziną 2.00 pojawili się na osiedlu Górna, gdzie pod osłoną nocy miało dochodzić do narkotykowych transakcji. Funkcjonariusze obserwowali okolicę. Nie czekali długo. U zbiegu ulic zauważyli spacerującego mężczyznę z kaskiem w ręku, który wyraźnie na kogoś czekał. Kiedy podeszli do niego, zaczął się nerwowo zachowywać. Nieudolnie tłumaczył swój spacer próbą naprawienia skutera kolegi, którym przyjechał. Podczas wyjmowania dokumentu tożsamości z portfela wysunęła się dilerka z amfetaminą. Policyjni wywiadowcy nabrali pewności, że trafili na dobry trop i mężczyzna może mieć przy sobie więcej zabronionych substancji. W plecaku 26-latka policjanci znaleźli pojemnik wypełniony białym proszkiem oraz wagę elektroniczną służącą do porcjowania środków narkotycznych – informuje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie.

Do dalszych badań w laboratorium kryminalistycznym trafiło również 12 dilerek z białym proszkiem, które mężczyzna schował w odzieży. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 26 gramów amfetaminy. Piotrkowianin spędził noc w policyjnej celi a następnego dnia usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości substancji odurzających, przygotowywanie do wprowadzenie ich do obrotu, udzielanie substancji psychotropowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora aresztował 26-latka na trzy miesiące.

4.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!